fbpx

Nadchodzi Prince of Persia od twórców Dead Cells. Według przecieków premiera jeszcze w 2024 roku

4 kwietnia 2024,
07:00
Kaja Piaścik
Dastan, protagonista Prince of Persia

Jak przekazał Tom Henderson na łamach serwisu Insider Gaming, Ubisoft jeszcze w tym roku planuje wydać kolejną odsłonę kultowej serii Prince of Persia. Według doniesień produkcją zajmuje się studio Evil Empire odpowiedzialne za popremierowy rozwój docenionej przez graczy platformówki Dead Cells z 2018 roku.

The Rogue Prince of Persia ma pojawić się we wczesnym dostępie na Steamie, co byłoby pierwszą od około pięciu lat globalną premierą tytułu Ubisoftu na platformie.

Jak przekazują źródła, nowa część legendarnej franczyzy to (podobnie do Dead Cells) roguelite z długotrwałym popremierowym wsparciem opartym o opinie i sugestie społeczności. Pod względem warstwy wizualnej główną inspiracją mają być franko-belgijskie komiksy.

Insider Gaming podaje też, że gra powstaje od czterech lat, a pomysł na współpracę między Ubisoftem a Evil Empire narodził się w 2019 roku podczas rozmowy przedstawicieli obu firm w trakcie Game Developers Conference.

Doniesienia o zaplanowanej jeszcze na bieżący rok premierze pozwalają sądzić, że The Rogue Prince of Persia otrzyma wkrótce oficjalną zapowiedź.

Warto zauważyć, że oryginalny deweloper Dead Cells, studio Motion Twin, także pracuje nad nowym projektem. Do sieci trafił właśnie trailer nadchodzącego roguelite’a pod tytułem Windblown.