fbpx

Evil Empire kończy prace nad Dead Cells, aby skupić się na nowych projektach

9 lutego 2024,
18:04
Dorota Żak
Lokacja z Dead Cells

Związane z Dead Cells studio Evil Empire (podlegające pod Motion Twin) ogłosiło niedawno swoje nowe plany. Po 5 latach poświęconych grze deweloperzy kończą całkowicie prace nad tym popularnym roguelike’iem i przechodzą do kolejnych projektów, co oznacza zakończenie wsparcia dla produkcji. W oficjalnej wiadomości przekazali, że są niezwykle dumni z tego, co udało im się osiągnąć przy licznych aktualizacjach i DLC do Dead Cells, ale nadszedł czas na nową grę. Lub nawet dwie.

Choć szczegóły następnych produkcji Evil Empire są jeszcze nieznane, możemy już domyślać się kilku rzeczy. W zeszłym roku w wywiadzie dla GameIndustry.biz szefowie studia przekazali, że chcieliby stworzyć własne IP oraz odświeżyć dwie starsze marki. Nie zdradzili jednak, o jakie chodzi. Więcej informacji na ten temat mają przekazać już wkrótce, więc musimy trochę poczekać.

Co dalej z Dead Cells?

Zanim jednak wsparcie dla gry zostanie całkowicie zakończone, czekają nas jeszcze dwie aktualizacje o numerach 34 i 35. Ta pierwsza trafi na urządzenia mobilne, ta druga na pecety i konsole. Dokładne daty update’ów nie zostały jeszcze podane, ale twórcy potrzebują jeszcze trochę czasu, aby w pełni je przygotować. Aktualizacja 35 stanie się również końcem „kreatywnej podróży związanej z grą”.

Nie oznacza to jednak całkowitego zniknięcia Dead Cells z naszych oczu. Świat stworzony w grze wideo nadal będzie w jakimś stopniu rozwijany, choć już w nieco inny sposób. W drodze jest serial animowany oraz planszówka, więc jeszcze wiele nowości przed nami.