MSI przedstawia RTX 3070 SUPRIM SE GODZILLA

8 lipca 2021,
22:52
Krystian Ławniczak

Tajwański producent sprzętu, znany szerzej jako MSI, wypuścił na rynek wiele udanych modeli kart graficznych. Firma jednak nie spoczywa na laurach i co rusz ogłasza nowe konstrukcje. Tym razem na rynek japoński ma trafić produkt wyróżniający się nie tylko w kwestii wyglądu, ale również samej nazwy. Specjalna wersja karty z rodziny SUPRIM otrzymała dopisek GODZILLA, który – jak się okazuje – nie jest dziełem przypadku.

Rewers MSI RTX 3070 SUPRIM SE GODZILLA
Na skróty
  • MSI przedstawiło kartę graficzną z serii SUPRIM SE GODZILLA.
  • Konstrukcja charakteryzuje się niespotykanym do ten pory wyglądem oraz logo tytułowego bohatera filmów Toho Ltd.
  • Układ nie jest niestety dostępny poza granicami Japonii.

Należy również wspomnieć, iż wygląd karty jest owocem współpracy Micro Star International z Toho Ltd, czyli japońską wytwórnią filmową, odpowiedzialną za filmy z wielkim jaszczurem w roli głównej.

Dane techniczne MSI RTX 3070 SUPRIM SE GODZILLA

Warto zacząć od faktu, że tytułowa konstrukcja będzie dostępna jedynie na terenie Japonii jako limitowana edycja. Co więcej, cena GPU oscyluje w granicy 1000 dolarów amerykańskich, a zakup jest możliwy dzięki Amazon Japan. Całość bazuje na najnowszym rdzeniu GA104, który hamuje wydobycie ETH oraz BTC.

Opakowanie karty graficznej

W kwestii samej wydajność GODZILLA nie różni się znacząco od swojego brata bez charakterystycznego dopisku. Układ jest zatem napędzany przez 5888 jednostek CUDA, mogący pracować z częstotliwością dochodzącą do 1830 MHz. Na pokładzie nie zabrakło także 8 GB pamięci GDDR6.

MSI RTX 3070 SUPRIM SE GODZILLA – jak przyciągnąć fanów serii?

Temat kolaboracji jest znany oraz często doceniany w wielu branżach. Współpraca MSI oraz Toho Ltd poskutkowała umieszczeniem sporej grafiki, ukazującej Godzillę zarówno na pudełku, jak i na rewersie samej karty. Mamy zatem do czynienia z konstrukcją przemyślaną pod kątem wyglądu.

Front GPU od MSI

Całość została pokryta czarno-czerwoną kolorystyką, niespotykaną dotąd w modelach tajwańskiego producenta. Idąc dalej, zdecydowana się umieścić również podświetlenie RGB w obrębie wentylatorów oraz przy złączach zasilania. Niestety GPU nie jest dostępne poza Japonią, jednak wciąż można mieć nadzieję na zmianę planów MSI.