The Lords of the Fallen z nowymi, zachwycającymi screenshotami

31 stycznia 2023,
23:38
Kaja Piaścik

Twórcy nadchodzącego RPG w klimacie dark fantasy The Lords of the Fallen podzielili się nowymi screenshotami z gry. Świat i demoniczne potwory na kadrach robią wrażenie!

Wojownik i panorama świata z czerwonym słupem światła i ruinami

Mamy kolejne spojrzenie na równie przerażający, co piękny świat The Lords of the Fallen 2. Jeszcze niedawno – przy okazji The Game Awards, kiedy to otrzymaliśmy gameplayowy zwiastun gry – twórcy obiecywali, że podzielą się kolejnymi informacjami. Teraz wydawca, warszawskie CI Games, podzielił się nowymi screenshotami z nadchodzącego tytułu.

The Lords of the Fallen od studia Hexworks zdecydowanie bardziej ma być rebootem niż sequelem. Osadzona tysiąc lat po pierwszej odsłonie fabuła i świat gry będą co prawda czerpać z produkcji z 2014 roku stworzonej przez CI Games i Deck13 o tym samym tytule, jednak ma to być kompletnie odświeżona i jeszcze mroczniejsza wersja.

Nowe screenshoty z The Lords of the Fallen – brzydkie a dobre monstra

Restart serii zapowiada się naprawdę widowiskowo. Na udostępnionych kadrach widać wyraźnie, że przygotowana na Unreal Engine 5 gra wykorzysta szerokie możliwości silnika. Panoramy robią duże wrażenie, ale uwagę przykuwają zwłaszcza demoniczne potwory. Designy przeciwników prezentują się makabrycznie, więc możemy mieć nadzieję, że czeka nas także dynamiczna, wymagająca i przede wszystkim satysfakcjonująca walka z nimi.

Wojownik z mieczem i tarczą w walce z przeciwnikiem na trójgłowym potworze ze skrzydłami

Kooperacja w The Lords of the Fallen? Bez problemu!

Souls-like studia Hexworks będzie też oferował łatwo dostępny tryb kooperacji. Dyrektor kreatywny Cezar Virtosu potwierdził w wywiadzie dla Edge Magazine, że dwie osoby zagrają wspólnie bez konieczności użycia specjalnych przedmiotów. Sami użytkownicy zdecydują także, jak długo potrwa sesja we współpracy. Po śmierci postaci nie będą odsyłane do swojego świata – gracze będą mogli ożywić towarzysza i kontynuować przygodę. Deweloperzy The Lords of the Fallen stawiają zatem na dużo łatwiejszy dostęp do kooperacyjnej rozgrywki niż ma to miejsce w przypadku Dark Souls czy Elden Ring.

Premiera zaplanowana jest na 2023 rok, ale przybliżona data nie została jeszcze ogłoszona. The Lords of the Fallen trafi na Steama w wersji na PC (nowe screenshoty możecie zobaczyć w karcie tytułu) oraz na konsole Xbox Series X/S i PlayStation 5.