The Lords of the Fallen 2 na zwiastunie podczas The Game Awards 2022

9 grudnia 2022,
14:43
Mateusz Skowron

Podczas The Game Awards 2022 został zaprezentowany gameplay z reboota The Lords of the Fallen. Nowa odsłona oferuje zdecydowanie mroczniejszy klimat od swojego pierwowzoru.

Mroczny rycerz z magiczną lampą
Na skróty
  • Podczas TGA został zaprezentowany gameplay The Lords of The Fallen.
  • Zapis rozgrywki skupia się na walce i klimacie, który jest zdecydowanie mroczniejszy i przybliża produkcję estetyką do serii Dark Souls.
  • Więcej informacji na temat gry możemy wypatrywać już w 2023 roku.

W mrowiu zapowiedzi i branżowych informacji swoje miejsce odnalazł również polski akcent, który nie ma nic wspólnego z Cybepunkiem ani Wiedźminem. Swoje 5 minut otrzymał reboot gry The Lords of The Fallen, który na nowo chce opowiedzieć historię w mrocznym świecie fantasy.

Nowy The Lords of the Fallen to soczysta porcja mroku

Jakiś czas temu polskie CI Games opublikowało zwiastun fabularny The Lords of the Fallen, który pozwolił zanurzyć się bez reszty w gęstym klimacie mrocznego fantasy. Idąc za ciosem, z okazji The Game Awards 2022 studio zaprezentowało obszerny gameplay, który w końcu pozwala zobaczyć prawdziwe konkrety odnośnie do tego, co najważniejsze, czyli rozgrywki.

To, czego można dowiedzieć się po niespełna dwuminutowym zapisie rozgrywki, jest fakt, że gra zdecydowanie zyskała na klimacie wszechobecnego mroku i szaleństwa. Zaprezentowany świat w reboocie ma być aż 5 razy większy od poprzednika, który ma zostać wypełniony zawartością tylko czekającą na odkrycie przez graczy. Standardowo dla gier tego typu, rozgrywka ma pozostać wymagająca, a system walki zaoferuje nieograniczone możliwości w kreacji własnej postaci, wykorzystując wachlarz umiejętności pochodzących zarówno od standardowych wojowników, jak i mistycznych magów.

Bezpośrednio za produkcję reboota The Lords of The Fallen odpowiada powstałe dwa lata temu studio deweloperskie o międzynarodowym zasięgu – Hexworks, które posiada oddziały między innymi w Bukareszcie i Barcelonie. Kolejnych informacji na temat gry możemy spodziewać się już w 2023 roku.