The Last of Us – serial HBO Max otrzymał oficjalny zwiastun!

3 grudnia 2022,
23:34
Kaja Piaścik

W oczekiwaniu na premierę serialu HBO Max udostępniło zachwycający, pełnowymiarowy zwiastun The Last of Us. Oto kolejne spojrzenie na Joela i Ellie w ekranowej adaptacji gry!

Pedro Pascal jako Joel w serialu The Last of Us
Na skróty
  • HBO Max opublikowało oficjalny zwiastun The Last of Us.
  • Premiera serialu zaplanowana jest na 15 stycznia 2023 roku.
  • W rolach głównych Pedro Pascal i Bella Ramsey.

Premiera The Last of Us, serialu na podstawie hitu studia Naughty Dog, coraz bliżej! Tytuł produkcji HBO Max ma trafić na platformę streamingową już 15 stycznia przyszłego roku, nic zatem dziwnego, że akcja promocyjna zaczyna nabierać tempa. Jeszcze we wrześniu otrzymaliśmy pierwszy teaser, a dziś możemy cieszyć się kolejnymi materiałami. Twórcy opublikowali oficjalny zwiastun The Last of Us, w którym nareszcie mamy okazję lepiej przyjrzeć się głównym bohaterom i postapokaliptycznemu światu.

Tytuły od HBO od dawna są znane ze świetnej jakości produkcyjnej, dlatego nie dziwi fakt, że The Last of Us na nowym zwiastunie prezentuje się zachwycająco. Krajobrazy wyglądają wiarygodnie, ale kreacja settingu to zaledwie część tego, co faktycznie okazuje się interesujące w trailerze.

Zwiastun The Last of Us – wielkie nadzieje na dobrą adaptację

Wideo nie zdradza wiele z fabuły, skupiając się na sprawnej ekspozycji i początkach historii. Twórcy zapewne nie tylko celują z serialem do osób, które nie grały w pierwowzór na PlayStation, ale także wolą zachować w tajemnicy, na ile adaptacja pozostanie mu wierna. Możemy jednak liczyć na to, że materiał źródłowy zostanie potraktowany z największym szacunkiem – przypominamy, że jednym z głównych twórców serialu jest odpowiedzialny za oryginał Neil Druckmann.

Zwiastun The Last of Us prezentuje pierwsze kroki w relacji między dwójką głównych postaci. Znany szerszej publiczności głównie z Narcos czy Mandalorianina Pedro Pascal świetnie prezentuje się na trailerze jako chłodny, zdystansowany emocjonalnie i straumatyzowany Joel. Wreszcie mamy również okazję lepiej przyjrzeć się, jak radzi sobie towarzysząca mu Bella Ramsey w roli Ellie.

Balla Ramsay jako Ellie w opuszczonym centrum handlowym w serialu The Last of Us

Jedną z rzeczy, które najbardziej interesują fanów w kwestii serialu, jest też to, jak w produkcji wyglądać będą zarażeni. Choć nie widzieliśmy jeszcze wielu prezentujących ich materiałów, o design potworów raczej nie musimy się martwić. Kolejny mały teaser dotyczący zombie tego uniwersum stanowi pojawiający się na krótką chwilę na sam koniec zwiastuna purchlak.

Na ekranie zobaczymy także aktorów takich jak: Gabriel Luna, Jeffrey Pierce, Anna Torv, Merle Dandridge, Murray Bartlett, Nick Offerman, Graham Greene czy Troy Baker. Część aktorów to osoby, które użyczyły swoich głosów postaciom w oryginalnej grze.

Zarówno obsada, jak i osoby zaangażowane w produkcję (w tym współscenarzysta Craig Mazin, reżyser serialu Czarnobyl) pozwalają mieć naprawdę wielkie nadzieje na to, że The Last of Us będzie nie tylko dobrą adaptacją, ale przede wszystkim zachwycającym, indywidualnym dziełem.