The Gunk na nowym gameplayu i z przesuniętą datą premiery

Przy okazji wczorajszego streamu Xboxa w ramach trwającego właśnie Gamescomu otrzymaliśmy nowy zwiastun prezentujący gameplay The Gunk, czyli gry Image & Form Games oraz Thunderful. Choć wygląda on całkiem przyjemnie, nie wszystkie informacje rysują się tak wesoło, bo, podobnie jak wiele innych tytułów, również ten zaliczy obsuwę, jeśli chodzi o czas premiery.

25 sierpnia 2021
Na skróty
  • Na wczorajszym streamie Xboxa zaprezentowano nowy gameplay gry The Gunk.
  • Niestety ogłoszono również, że premiera tytułu przeniesiona została z września na grudzień tego roku.

Pierwszą zapowiedź The Gunk otrzymaliśmy rok temu, ale zadaniem twórców jest przypominanie o swoich produkcjach, aby podtrzymać zainteresowanie. Odbywający się właśnie Gamescom staje się do tego świetną okazją. Na części imprezy poświęconej streamowi Xboxa zaprezentowano nowy materiał pokazujący nadchodzącą produkcję twórców SteamWorld, wpadającą trochę w klimat science fiction. Zwiastun nie jest może długi, ale za to przyjemny dla oka.

Sprzątamy świat w The Gunk

W The Gunk naszym zadaniem staje się ocalenie umierającej planety i podjęcie decyzji, czego tak naprawdę chcemy od życia. Jako główna bohaterka, Rani, natrafiamy na tytułową dziwną substancję (po polsku moglibyśmy użyć po prostu słowa „szlam”), która z jednej strony jest dużo warta, a z drugiej szkodzi całemu ekosystemowi zwiedzanej przez nas planety. Do tego dochodzi mocny element eksploracji świata, zagrożona przyjaźń Rani oraz, najzwyczajniej, próba przeżycia w nie do końca przyjaznym otoczeniu. To wszystko składa się na utrzymaną w kolorowej oprawie graficznej grę przygodową pełną akcji.

Początkowo premiera The Gunk planowana była na wrzesień tego roku, jednak według najświeższych informacji od twórców uległo to zmianie. Gra ukaże się dopiero w grudniu. Docelowo pojawi się wtedy na PC, Xbox One oraz Xbox Series S/X, trafi również do usługi Game Pass.

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!