fbpx

The Expanse: A Telltale Series z datą premiery. Zagramy w wakacje

17 maja 2023,
21:05
Dorota Żak
Bohaterka The Expanse: A Telltale Series

Zgodnie z zapowiedziami, tego lata Telltale Games powróci z kolejną grą podzieloną na epizody. Tym razem padło na historię osadzoną w świecie serialu telewizyjnego The Expanse, w której jako Camina Drummer, pierwszy oficer statku Artemis, udamy się na eksplorację kosmosu i podejmiemy wybory istotne dla innych bohaterów i całej opowieści. Kilka miesięcy temu poznaliśmy wymagania sprzętowe tytułu na PC i obejrzeliśmy dłuższy gameplay z fragmentem jednej misji, a dzisiaj twórcy podzielili się dokładną datą premiery.

The Expanse: A Telltale Series rozpocznie się w lipcu

Stosunkowo niewiele gier ukazuje się w epizodach, które trafiają do odbiorców regularnie jak odcinki serialu, jednak w przypadku produkcji nastawionych na narrację może to dłużej podtrzymać ich zainteresowanie. Telltale już dawno przyjęło ten model, a niedługa premiera The Expanse: A Telltale Series nie zamierza zmieniać wypracowanego sposobu przedstawiania fabuły.

Pierwszy odcinek gry zadebiutuje 27 lipca, a kolejne cztery będą pojawiać się co dwa tygodnie. Na tym nie koniec, bo do The Expanse: A Telltale Series zostało przewidziane DLC, choć twórcy podadzą szczegóły na jego temat w późniejszym terminie.

Gra ukaże się na PC (ekskluzywnie w Epic Games Store), PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S, a od 1 czerwca zakupimy ją w przedsprzedaży. Do wyboru dostaniemy edycję standardową (w cenie 39,99 dolarów) lub deluxe (49,99 dolarów). Zdecydowanie się na drugą opcję sprawi, że nie będziemy musieli kupować osobno zapowiedzianego DLC. Ponadto zakup tytułu w przedsprzedaży w Epic Games Store lub na PlayStation zagwarantuje nam możliwość zagrania 24 godziny przed premierą.

Twórcy przypominają także, że nie trzeba się martwić brakiem znajomości uniwersum The Expanse, na którym opiera się gra, ponieważ fabuła produkcji rozgrywa się przed wydarzeniami z popularnego serialu.

The Expanse: A Telltale Series Cover Art
Telltale