The Expanse: A Telltale Series jest już dostępne na Steamie

21 listopada 2023,
11:05
Dorota Żak
Bohaterka The Expanse: A Telltale Series

Zgodnie z zapowiedzią twórców gry, 20 listopada The Expanse: A Telltale Series trafiło wreszcie na Steama. Do tej pory gra była na PC dostępna ekskluzywnie w Epic Games Store, a poza tym na PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Series X/S. Teraz trafiła w kolejne miejsce, co prawdopodobnie skłoni kolejnych graczy, aby po nią sięgnąć. Tym bardziej, że od razu mamy do dyspozycji wszystkie pięć odcinków gry, a nawet jeden dodatkowy.

The Expanse: A Telltale Series do kupienia na Steamie

Na platformie Valve za produkcję zapłacimy obecnie 114,99 zł w wersji podstawowej i 132,51 zł w wersji The Expanse: A Telltale Series Deluxe Edition. Druga opcja zawiera nowy rozdział opowieści, The Expanse: A Telltale Series – Archangel. Skupia się on na postaci o imieniu Chrisjen Avasarala i również został udostępniony na Steamie 20 listopada.

Choć gra rozgrywa się w świecie The Expanse, do zrozumienia The Expanse: A Telltale Series nie musimy wcześniej znać serialu ani książek z uniwersum. W pięcioodcinkowej historii poznamy losy Caminy Drummer, pierwszego oficera statku Artemis. Podobnie jak w innych grach Telltale, również tutaj wybierzemy opcje dialogowe i podejmiemy kilka decyzji, które wpłyną na losy innych postaci oraz późniejsze wydarzenia.