The Elder Scrolls Online: Blackwood – debiut nowego dodatku i aktualizacji

Wczorajszy dzień był całkiem dobry dla The Elder Scrolls Online. Gra otrzymała nie tylko nowy dodatek, ale też kolejną aktualizację, więc już teraz gracze mogą cieszyć się świeżą zawartością i przeżywać następne przygody w świecie fantasy.

2 czerwca 2021
Na skróty
  • Do The Elder Scrolls Online trafił nowy dodatek, czyli Blackwood, będący częścią sagi Gates of Oblivion.
  • Dodaje on do gry nową linię fabularną, lokację, towarzyszy oraz zadania i jest dostępny w czterech różnych wersjach do zakupu.
  • W Blackwood zagramy na razie wyłącznie na PC i Google Stadia, a na konsolach pojawi się 8 czerwca.
  • TEOS otrzymał także darmową aktualizację, wprowadzającą m.in. zupełnie nowy tutorial.

Do gry The Elder Scrolls Online trafił wczoraj nowy dodatek o tytule Blackwood. Towarzyszyła mu także aktualizacja (Update 30) usprawniająca pewne elementy rozgrywki. Nie wszyscy gracze mają jednak do nich dostęp. Blackwood i Update 30 pojawiły się póki co wyłącznie w wersji gry na PC i Google Stadia, a na konsole trafią za tydzień, czyli 8 czerwca. Zawartość będzie wtedy dostępna na PlayStation 4 i Xbox One oraz na Xbox Series X/S i PlayStation 5 z wykorzystaniem opcji wstecznej kompatybilności.

Nowy rozdział The Elder Scrolls Online przeniesie nas do Blackwood

Debiutujący wczoraj dodatek Blackwood jest częścią sagi Gates of Oblivion, rozciągniętej w czasie na rok i rozpoczętej przez DLC Flames of Ambition w lutym. Przedstawiony w nim rozdział opowieści kręci się wokół Deadrycznego Księcia Zniszczenia, Mehrunesa Dagona, który staje się zagrożeniem dla mieszkańców Tamriel. Ci jednak nie czekają spokojnie, aż zostaną pokonani. W Blackwood możemy przeskoczyć za pomocą portalu prosto do wymiaru Dagona i przenieść walkę na jego podwórko. Celem lepszego wczucia się w klimat historii na premierę udostępniono pełny akcji cinematic rozgrywający się w uniwersum.

Nowa lokacja, system towarzyszy i questy

W dodatku zwiedzimy tytułowe Blackwood, krainę pełną licznych kultur pochodzących z otaczających ją terenów, Khajitów, Argonianów i Cesarskich. Przygody zaprowadzą nas do miast, na łono natury, a nawet do tajemniczych ruin. A skoro mowa o przygodach, to warto wspomnieć też o postaciach, które będą nam w nich towarzyszyć. W Blackwood będziemy mogli podróżować z jednym z dwóch nowych towarzyszy i patrzeć, jak ten zdobywa doświadczenie, awansuje na wyższy poziom i ulepsza swoje umiejętności. Z towarzyszami związane będą również specjalne zadania oraz nagrody. Te ostatnie otrzymamy również za wykonywanie Prób Rockgrove, w których razem z innymi graczami rozprawimy się z nacierającymi Deadrycznymi kultystami.

The Elder Scrolls Online: Blackwood – opcje zakupu

Dodatek możemy zakupić w czterech różnych wersjach w zależności od tego, czy posiadamy już poprzednią odsłonę Gates of Oblivion, czy nie i czy chcemy uzyskać pewne bonusy. Do wyboru mamy:

  • The Elder Scrolls Online Collection: Blackwood
  • The Elder Scrolls Online Collection: Blackwood Collector’s Edition
  • The Elder Scrolls Online: Blackwood Upgrade
  • The Elder Scrolls Online: Blackwood Upgrade Collector’s Edition

Pierwsze dwie opcje przeznaczone są dla osób, które nie posiadają ani podstawowej wersji gry, ani poprzedniego DLC, i chcą zakupić je w pakiecie. Pozostałe pozwolą nam kupić wyłącznie Blackwood. W obu przypadkach możemy zdecydować się na Edycję Kolekcjonerską, która zawiera unikalne przedmioty do gry, takie jak zwierzątko czy stroje.

Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej The Elder Scrolls Online: Blackwood
Zawartość edycji kolekcjonerskiej Blackwood. Źródło: ElderScrollsOnline

Co do TESO dodaje Update 30?

Na nowościach z dodatku Blackwood zabawa się dzisiaj nie kończy – do The Elder Scrolls Online trafiła także darmowa aktualizacja dla posiadaczy gry. W produkcji pojawi się nowy tutorial, w którym pomożemy pewnemu magowi zeksplorować starożytne ruiny, gdzie nagle pojawiły się portale. Po zakończeniu zadania będziemy mogli wybrać miejsce, gdzie się przeniesiemy, aby kontynuować rozgrywkę.

Do gry trafi także system starań (Endeavors System). Pozwoli on otrzymywać zapłatę za wykonanie wyzwań zarówno dziennych, jak i tygodniowych, dotyczących walki, eksploracji, wytwarzania przedmiotów i wielu innych aktywności. Wreszcie, w ustawieniach gry będziemy mogli włączyć opcję Ability Bar Timers, która pokaże nam, jak długo jeszcze potrwa aktywy efekt, np. w trakcie walki.

Wyzwania w aktualizacji do The Elder Scrolls Online
Przykładowe wyzwania, które pojawią się w grze. Źródło: TheElderScrollsOnline

Dorota Żak

Absolwentka UJ, nałogowo ogląda filmy, żeby utrzymać status filmoznawcy. W wolnym czasie można znaleźć ją z książką i koniecznie z kubkiem dobrej herbaty pod ręką. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!