The Elder Scrolls 6 nie trafi na konsole PlayStation. Ujawniono oficjalne dokumenty

18 września 2023,
16:57
Arek Grabowski
Krajobraz w The Elder Scrolls 6

Wcześniej Bethesda informowała, że The Elder Scrolls 6 może nie być ekskluzywnym tytułem dla Xboxa i PC. Nowo ujawnione dokumenty przedstawiają jednak zupełnie odwrotną sytuację. Reporter serwisu Axios, Stephen Totilo, opublikował na Twitterze pokaz slajdów zawierający szczegółowe informacje dotyczące gier Bethesdy. Tam właśnie widnieje informacja, że The Elder Scrolls 6 nie będzie dostępne dla konsol PlayStation.

Dokumenty zdradzają, że gra pojawi się w 2026 roku lub później. Pokaz slajdów informuje o kilku innych tytułach, które już miały swoją premierę. Dane się zgadzają – wygląda na to, że The Elder Scrolls 6 rzeczywiście będzie ekskluzywne.

Microsoft chce zachować tak dużą produkcję jak The Elder Scrolls 6 tylko dla „swoich” platform

Bethesda ukrywała informację o ekskluzywności gry przez cały czas. Nowo opublikowane dokumenty wskazują na to, że ostatecznie The Elder Scrolls 6 nie będzie dostępne dla konsol Sony. Dość istotna jest tu także podana data premiery.

2026 rok jest raczej optymistycznym scenariuszem. Bethesda najpewniej celuje w jeszcze późniejszą premierę. Obecnie gra jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, co oznacza, że ciężko teraz dokładnie ocenić potencjalny moment ukończenia projektu.