fbpx

The Elder Scrolls 6 może nie być ekskluzywne dla konsol Xbox i PC

9 września 2023,
14:21
Arek Grabowski
Krajobraz w The Elder Scrolls 6

Starfield jest najnowszą grą Bethesdy, która odniosła niesamowity sukces. Według Todda Howarda wyłączność dla Xboxa i PC w tym przypadku zaowocowała „lepszym produktem”. Czy The Elder Scrolls 6 również będzie ekskluzywne? Ciężko o rzetelną odpowiedź, jeżeli gra pojawi się dopiero za co najmniej 5 lub 6 lat.

Chcemy mieć pewność, że nasze gry będą dostępne w tak wielu różnych miejscach – patrzymy na miliony i miliony graczy, którzy będą mieli dostęp do Starfield i innych gier Xbox Game Studios. Tak naprawdę chodzi o danie graczom wyboru, w jaki sposób chcą grać i jak budują swoją bibliotekę gier.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Na temat wyłączności The Elder Scrolls 6 wypowiedział się Phil Spencer podczas czatu związanego z technologią, gdzie uczestniczyła także redakcja serwisu Bloomberg. Pełna rozmowa jest dostępna za pośrednictwem YouTube. Najwidoczniej ekskluzywność w przypadku The Elder Scrolls 6 to na ten moment tylko rozważania – premiera jest zbyt odległa, by udzielić pewnej odpowiedzi.

Branża gier do premiery The Elder Scrolls 6 może znacząco ulec zmianie

Na ten moment nawet twórcy gry nie mają pewności co do kwestii ekskluzywności The Elder Scrolls 6. Gra potencjalnie może być dostępna dla wszystkich platform w odróżnieniu od Starfielda. Nie jest to nowe IP, a kontynuacja ikonicznej serii. Według słów Phila Spencera „istnieje wiele możliwości”. Bethesda może więc wydać The Elder Scrolls 6 nawet na konsole PlayStation – podobnie jak kolejne potencjalne odsłony Fallouta.

Wiele zależy od przyszłości branży. W kilka lat może zmienić się naprawdę wiele. Dostępne będą inne sprzęty, platformy, technologie itd. Teraz ciężko przewidzieć, co dokładnie spotka The Elder Scrolls 6, kiedy prace tak naprawdę dopiero się zaczęły.