fbpx

The Day Before ponownie opóźnione. Teraz gra ma się ukazać w listopadzie

25 stycznia 2023,
15:35
Jacek Kowal
Eksploracja miasta w The Day Before

The Day Before nie ma lekko. Chociaż niedawno twórcy zapowiadali udostępnienie nowego zwiastuna, to teraz okazało się, że gra ponownie została opóźniona. Tym razem napotkało na „małe” problemy prawne, przez które jego premiera została przeniesiona z 1 marca na 10 listopada. Okazało się, że ktoś wyprzedził twórców z rejestracją znaku towarowego.

Jak podają Fntastic (deweloper) i MYTONA (wydawcy) Steam zablokował stronę ich gry, ponieważ niejaki Sun Jae Lee z Seulu w Korei Południowej zarejestrował znak towarowy w Stanach Zjednoczonych. Brzmi absurdalnie, ale niestety takie są fakty, a biurokracji jeszcze nikt nie przeskoczył. Twórcy postanowili udostępnić wiadomość, w której tłumaczą zaistniałą sytuację.

Dlaczego The Day Before zostało opóźnione?

Informacja pojawiła się na Twitterze i z grubsza tłumaczy zaistniałą sytuację. Oczywiście tłumaczenie znajdziecie pod udostępnionym postem.

Drodzy fani! Tuż przed premierą, Steam zablokował naszą stronę naszej gry, na prośbę osoby prywatnej, ze względu na nazwę The Day Before.

Jak wiecie, nasza produkcja została ogłoszona w styczniu 2021 roku. W tamtym momencie znak handlowy The Day Before był dostępny.

Po ogłoszeniu gry wspomniana osoba wypełniła wniosek o rejestrację znaku towarowego gry The Day Before w Stanach Zjednoczonych.

Co dalej?

Wcześniej nie byliśmy świadomi istnienia roszczeń. Dowiedzieliśmy się o tym dopiero 19 stycznia 2023 roku, kiedy otrzymaliśmy od niego reklamację i prośbę o kontakt.

Teraz poznajemy wszystkie okoliczności zdarzenia i na pewno je wyjaśnimy.

Wcześniej planowaliśmy opublikować długi film z rozgrywką jeszcze w tym miesiącu, ale najpierw musimy rozwiązać ten problem.

W rezultacie podjęliśmy trudną decyzję o przesunięciu premiery na 10 listopada 2023 r. Rozumiemy, że może to rozczarować wielu naszych fanów, jednak chcemy mieć pewność, że wydana gra będzie idealna.

Skupiamy się w 100% na samym tytule i tym, jak dostarczyć Ci najlepszą możliwą produkcję.

Dziękujemy i liczymy na Państwa wsparcie.

Tłumaczenie wpisu z Twittera

Zgłoszenie znaku towarowego możecie zobaczyć na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Sytuacja ta może niezwykle skomplikować ukazanie się gry pod tym tytułem, ponieważ aktualnie prawa do niego ma wyłącznie Sun Jae Lee.