Wiedźmin „Project Sirius” wraca do fazy produkcyjnej? CD Projekt ocenia potencjał gry

21 marca 2023,
14:20
Arek Grabowski
Geralt idący przed grupą żołnierzy w karczmie, którzy na niego wskazują

Studio CD Projekt wraca do zapowiedzianej w październiku gry Wiedźmin „Project Sirius”. Poniedziałkowy komunikat poinformował inwestorów o stworzeniu odpisu związanego z wydatkami poniesionymi na rozwój tej właśnie produkcji. Wartość wydatków wyniosła 33,4 miliona zł w 2022 roku i 9,5 miliona od stycznia do lutego 2023 roku.

Czy Wiedźmin „Project Sirius” rzeczywiście powstaje?

CD Projekt podało informacje, dlaczego wydatki na produkcję gry uległy zmianie. Wynika to z oceny potencjału komercyjnego Wiedźmina „Project Sirius”. Wiemy również, że studio na ten moment formułuje nowe ramy dla powyższego projektu.

Obecnie skupiamy się na zapewnieniu, że Projekt Sirius jest zgodny ze strategią Grupy CD PROJEKT. Teraz nie udzielamy wglądu w ocenę projektu ani jego potencjalne przyszłe ramy.

Rzecznik CD Projekt

W poprzednim roku dowiedzieliśmy się, że CD Projekt pracuje obecnie nad sequelem Cyberpunk 2077, trylogią gier Wiedźmin oraz spin-offem z tego samego uniwersum. Project Sirius został opisany jako „niezapomniana historia dla istniejących fanów Wiedźmina i nowych odbiorców”. Warto zauważyć, że sam Andrzej Sapkowski niedawno odwiedził siedzibę CD Projekt. Może wskazywać to rzeczywiście na trwające prace nad nową grą z uniwersum Wiedźmina.