fbpx

The CW – przyszłość stacji wciąż pod znakiem produkcji superbohaterskich

Ostatnia decyzja o anulowaniu aż trzech seriali w tematyce herosów z pewnością zaniepokoiła fanów trykotów. Jednakże Mark Pedowitz, czyli sam prezes The CW uspokaja – „stacja pozostanie w branży superbohaterów”.

Mark Pedowitz w najnowszej wypowiedzi dla serwisu Deadline odniósł się do nadchodzących adaptacji komiksów dla The CW. Jak wiemy to właśnie produkcje sygnowane logiem wydawnictwa DC Comics, przyczyniły się do znaczącego wzrostu oglądalności stacji.

Kluczowym podczas wywiadu okazało się zdanie: „Kontynuujemy współpracę z Gregiem Berlantim, który był dotychczas odpowiedzialny za stronę kreatywną seriali DC na The CW”. Jak widać, choć sama oferta tego typu treści będzie mniejsza, możemy spodziewać się powrotu dobrze znanego fanom showrunnera. Przypomnijmy, iż będzie on odpowiedzialny za nadchodzący serial Gotham Knights, którego debiut prawdopodobnie zbiegnie się w czasie z premierą gry o tym samym tytule.

Grafika promocyjna serialu Gotham Knights
Źródło: The CW

The CW pożegnało znaczną część tzw. Arrowverse

Wśród produkcji, jakie nie powrócą już z kolejnym sezonem na platformie, znalazły się Naomi, Batwoman i Legends of Tomorrow. Anulowanie w szczególności trzeciej z wymienionych serii stanowiło ogromny szok dla fanów, ponieważ ostatni z wyemitowanych odcinków kończył się jednoznacznym cliffhangerem. Nie oznacza to jednak definitywnego końca historii tych postaci, gdyż w nadchodzącym sezonie Flasha czy Superman & Lois ich wątki wciąż mogą zostać prawidłowo domknięte. O tym, czy faktycznie tak się stało, przekonamy się pod koniec czerwca tego roku.

Grafika promocyjna serialu Legends of Tomorrow
Źródło: The CW