fbpx

Tetris Effect: Connected trafi na Nintendo Switch w październiku

Jak potwierdziło na swoim Twitterze studio Enhance Games, Tetris Effect: Connected trafi w październiku na przenośną konsolę Nintendo. Gra będzie również tytułem startowym dla Nintendo Switch OLED Model.

Na skróty
  • Tetris Effect: Connected to rozszerzona wersja wysoko ocenianej gry Tetris Effect z 2018 roku.
  • Rozbudowanie wydanie będzie zawierać pełną kampanię dla pojedynczego gracza, wszystkie tryby „efektów” oraz multiplayer lokalny (z rozłączanymi Joy-Conami na jednej konsoli) i cross-platformowy tryb sieciowy.
  • Gra w wersji na Nintendo Switch trafi do sprzedaży 8 października. Już teraz dostępna jest na Xbox One, Xbox Series X|S i PC, a na PS4 ukaże się 18 sierpnia.

Tetris to naprawdę ponadczasowa gra. Na przestrzeni wielu lat i generacji elektronicznej rozrywki pojawiło się wiele (mniej lub bardziej udanych) interpretacji tej prostej gry logicznej. Zdecydowanie jedną z najlepszych implementacji był Tetris Effect z 2018 roku, wzbogacający znane i lubiane układanie klocków o widowiskowe efekty wizualne, godne współczesnych konsol, oraz szereg wyzwań opartych na zabawie dobrze znaną mechaniką.

Screenshot z gry Tetris Effect: Connected

Tetris Effect: Connected trafi na Nintendo Switch 8 października

Tetris Effect: Connected stanowi rozbudowaną wersję oryginalnego tytułu. Poza świetną kampanią dla jednego gracza, stanowiącą dobry trening dla refleksu i szarych komórek, nowe wydanie wzbogacone zostało o szereg trybów wieloosobowych. Gracze otrzymają opcję lokalnego i sieciowego multiplayera, z czego gra lokalna wspierać będzie grę dla wielu osób na jednej konsoli, pozwalając bawić się w trybach versus i co-op, a tryb sieciowy umożliwi cross-platformową rozgrywkę online.

Twórcy postanowili poczekać z premierą tytułu do października, by ta zbiegła się z debiutem nowego modelu Nintendo Switch wyposażonego w większą matrycę OLED. Według deweloperów gra będzie stanowić świetny pokaz możliwości audiowizualnych nowego ekranu i poprawionych głośników.