TES V: Skyrim przeniesiony na Unreal Engine 5 – prezentacja fanowskiego projektu

The Elder Scrolls V: Skyrim to produkcja, przy której można spędzić setki godzin, nie kończąc nawet linii fabularnej. Wszelakie modyfikacje do tej produkcji stworzone w tysiącach umożliwiają przeżycie zupełnie nowego doświadczenia gry stworzonej w 2011 roku przez studio Bethesda. Przez lata powstało wiele modyfikacji poprawiających wydajność, jakość geometrii czy rozdzielczość tekstur do poziomu 8K, jednakże tym razem jeden z członków tej fanowskiej społeczności postanowił odwzorować część mapy na nadchodzącym silniku Unreal Engine 5. Powiedzieć, że uzyskany efekt jest bardzo przyjemny dla oka, to jakby nie powiedzieć nic.

28 grudnia 2021

Nagranie ukazuje małą wioskę Riverwood, do której trafiamy tuż po rozpoczęciu rozgrywki w ramach głównej linii fabularnej. Autor – Christian Gomm należący do studia Myrkur Games – wykorzystał najnowszy system geometrii z nadchodzącego silnika Unreal Engine 5, nazwany Nanite, w celu poprawienia jakości obrazu. Pomijając dostępne materiały fotogrametryczne, odwzorował dobrze zapamiętany przez wszystkich graczy wycinek mapy z wysoką dokładnością.

Next-genowy remaster dorówna fanowskiemu projektowi?

Według słów autora niemalże wszystkie widoczne w materiale poniżej obiekty składają się z 100 tysięcy do aż 15 milionów poligonów, czyli elementów geometrycznych tworzących bryłę obiektu. Prowadzi to do osiągnięcia niesamowitej szczegółowości obrazu, umożliwiając zbliżenie się świata wirtualnego ku rzeczywistemu.

Z dostępnych informacji wiadomo, że autor nie planuje publikacji mapy. Klikając w ten link, przekierujecie się do strony autora na portalu ArtStation, w którym będziecie mogli zobaczyć więcej ujęć wioski Riverwood w jakości 4K.

Źródło: wccftech

Kacper Fryta

Stargardzianin specjalizujący się w sprzęcie hardware – od 8 lat amatorsko, od ponad 3 na poziomie profesjonalnym. Hobbysta, entuzjasta, redaktor z kilkuletnim doświadczeniem. Prywatnie uwielbia powidła truskawkowe oraz dobrze zrobiony ryż w zalewie maślano-ketchupowej.
UWaga! Gorące informacje!