Team17 oficjalnie zostaje wydawcą Broken Roads, postapokaliptycznego RPG

Już przy okazji pierwszych Mad Maxów udowodniono, że Australia jest dobrym miejscem na postapokaliptyczne historie. Idąc podobnym tropem, właśnie tam twórcy Broken Roads umieścili akcję swojej gry.

24 sierpnia 2021
Na skróty
  • Team17 ogłosiło, że oficjalnie zostało wydawcą gry Broken Roads.
  • Jest to debiutancki projekt studia Drop Bear Bytes.
  • Broken Roads celuje w gatunek RPG i przeniesie nas do postapokaliptycznej Australii.

Powstałe na początku 2019 roku australijskie studio Drop Bear Bytes nie czekało długo, aby zapowiedzieć swoją pierwszą grę. Broken Roads otrzymało wtedy pierwszy zwiastun, a od tamtej pory developerzy skupili się na dopracowywaniu tytułu. Choć na finałowy efekt prac przyjdzie nam jeszcze poczekać – premiera została zapowiedziana dopiero na 2022 rok – warto przypomnieć sobie o samej produkcji. Zajmujące się wydawaniem gier wideo Team17 ogłosiło dzisiaj, że bierze Broken Roads pod swoje skrzydła. Z tej okazji dostaliśmy nowy zwiastun prezentujący klimat opowieści oraz krótkie fragmenty rozgrywki.

Broken Roads – postapo z kangurami

Jak już wspomnieliśmy, w debiutanckim projekcie Drop Bear Bytes przenosimy się do postapokaliptycznej Australii. Tam, jak w klasycznym RPG-u, zbieramy drużynę, przemierzamy rozległy świat i wykonujemy szereg zadań. Australijskie pustkowia obejrzymy w rzucie izometrycznym, a walka odbywać się będzie w trybie turowym, co w połączeniu z tematem może przywodzić na myśl pierwsze Fallouty. Twórcy zapowiadają, że w Broken Roads starają się wykorzystać mechaniki znane nam z tradycyjnych RPG-ów. Ciekawie zapowiada się system moralności, oparty raczej na konkretnych podejściach do życia niż na czarno-białym podziale na dobro i zło. W zależności od decyzji, jakie podejmiemy, nasza postać może stać się bardziej makiaweliczna, nihilistyczna, humanitarna lub utylitarna. Wpłynie to nie tylko na jej umiejętności, ale także na kierunek, w jakim podąży cała historia.

Kompas moralny w Broken Roads
Kompas moralny w Broken Roads. Źródło: Steam

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!