Matt Rhodes dzieli się szkicami koncepcyjnymi do anulowanej gry BioWare

Nie ma nic zaskakującego w tym, że nie wszystkie projekty, nad jakimi rozpoczyna się prace, zostają ukończone. W świecie gier wideo również się to zdarza. Raz na jakiś czas słyszymy o tytułach, które zapowiadały się ciekawie, ale ostatecznie zostały anulowane i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Revolver od BioWare jest jednym z nich.

23 stycznia 2021
Na skróty
  • W listopadzie zeszłego roku wydana została książka BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development.
  • Na fali wspomnień artysta pracujący dla BioWare, Matt Rhodes, podzielił się swoimi pracami do jednej z niezrealizowanych gier.
  • Gra miała powstać pod nazwą Revolver, a jej akcja miała toczyć się w przyszłości.

Revolver początkowo był przewidziany jako sequel Jade Empire. W trakcie prac nad tytułem (trwających w latach 2005-2008) pojawiły się pewne zmiany. Revolver miał stać się grą osadzoną w przyszłości, nastawioną na opowiedzenie interesującej historii i stworzenie zapadających w pamięć bohaterów. Mówiąc krótko, kierunek, w jakim podążał projekt, nie odbiegał od tego, na czym zwykle skupia się BioWare.

Gra nie doczekała się jednak oficjalnej zapowiedzi, a sam projekt został anulowany. Być może BioWare wolało skupić się na innych tytułach, które później stały się początkiem ich flagowych serii. Mowa oczywiście o pierwszej części trylogii Mass Effect z 2007 i Dragon Age: Początek z 2009 roku. Niezależnie od powodu prace nad projektem zostały wstrzymane, a po tylu latach, które minęły od tego czasu, raczej nie ma co liczyć na ich wznowienie.

Czemu słyszymy o Revolverze dopiero teraz?

Powodem, dla którego Matt Rhodes zdecydował się po latach zaprezentować swoje stare projekty, jest wydanie w listopadzie zeszłego roku książki BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development. Skupia się ona nie tylko na opisaniu kluczowych momentów z historii studia, ale również na nieznanych wcześniej szczegółach dotyczących niezrealizowanych projektów. Jednym z nich jest właśnie Revolver.

Wśród prac koncepcyjnych Matta Rhodesa do tej gry pojawiają się liczne projekty postaci, rozrysowane konkretne sceny, a nawet kilka lokacji. Wiele z nich utrzymanych jest w cyberpunkowym klimacie, w którym widać także inspiracje azjatycką kulturą i estetyką. Na ich podstawie możemy zaledwie domyślać się, co mogłoby ostatecznie trafić do finałowej wersji gry, gdyby taka powstała.

Więcej ilustracji, które przygotował artysta, znajdziemy na jego Instagramie i ArtStation.

Dorota Żak

Skończyła UJ zanim UJ skończył z nią, nałogowo ogląda filmy, a potem o nich opowiada. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!