fbpx

Victoria 3 otrzymuje pierwsze DLC. Wiele nowości, gracze będą mieli co robić

23 kwietnia 2023,
15:55
Łukasz Kuliński
Art z gry Victoria 3 przedstawiający walkę rewolucjonistów.

Paradox Entertainment zamieściło informację o zbliżającej się premierze dodatku do gry Victoria 3, zatytułowanego Voice of the People. DLC będzie można zakupić i ściągnąć 22 maja. Co zawiera?

Głos Ludu czyli Agitatorzy. O co w tym chodzi?

Główną nowością jest zamieszczenie w grze mechaniki tzw. agitatorów, czyli historycznych postaci, takich jak Victor Hugo czy Karol Marks. Ich celem w grze będzie generowanie wydarzeń, które wspierają ruchy polityczne, zgodne z ideologią propagowaną przez daną postać.

Paradox Entertainment zapowiada, że agitatorzy wstrząsną polityką wewnętrzną państw, działając jako przeciwieństwo dla grup interesów, które są odzwierciedleniem żądań elity politycznej. Mogą więc służyć jako wzmocnienie prowadzonej polityki lub być bolesną przeszkodą, z którą gracz będzie musiał się zmierzyć.

Paradox Entertainment wymienia kilka postaci, które pojawią się w grze. Prócz wspomnianego Karola Marksa i Victora Hugo, pojawią się takie osoby jak hiszpański minister Francesco Pi i Margall czy włoski rewolucjonista Giuseppe Mazzini. W sumie będzie ich ponad 60, a zamawiający w przedsprzedaży otrzymają 3 dodatkowe postacie. Będą to: Georges Clemenceau, Alexis de Tocqueville oraz Jules Brunet.

W grze pojawi się papierowa mapa, oddająca klimat epoki oraz interfejs w secesyjnym stylu. Rewolucyjne grupy interesów mają teraz własne animacje, a w samej rozgrywce pojawiły się nowe ubiory i mundury.

Twórcy twierdzą, że Voice of the People ma być efektowny wizualnie i bogaty narracyjnie, wprowadzając wiele wpisów do dziennika i szereg ciekawych, immersyjnych mechanik. Fabuła dodatku ma skupiać się przede wszystkim na Francji, wprowadzając wątki Komuny Paryskiej czy Afery Dreyfusa. Dodatek zagości w grze 22 maja, a jego koszt to 59,99 zł.