Nintendo zamyka wirtualne sklepy dla Wii U i 3DS

Nintendo ogłasza zamknięcie eShopu dla Wii U i 3DS. Sklep zostanie wygaszony stopniowo tak, aby można było wykorzystać zgromadzone wcześniej środki. Funkcje sieciowe nie zostaną wyłączone i możliwe będzie nadal pobieranie wcześniej zakupionych gier i DLC do nich.

19 lipca 2022
Na skróty
  • Nintendo zamyka eShop dla konsol Wii U oraz 3DS.
  • Firma pozostawi trochę czasu dla graczy, którzy zgromadzili środki na swoich kontach.
  • Wyłączenie sklepu nie wiąże się z ograniczeniem funkcji sieciowych i usunięciu cyfrowych wersji zakupionych tytułów.

Według najnowszej aktualizacji Nintendo eShopy na Wii U i 3DS od 23 marca 2023 roku będą zamknięte. Nie będzie też można pobierać wersji demonstracyjnych i innych darmowych zawartości na wspomnianych platformach. Dodatkowo do tego czasu firma stopniowo ograniczy funkcje sklepu takie jak dodawanie wirtualnej waluty czy realizowanie kart przedpłaconych.

Stopniowe wygaszanie sklepu dla leciwych konsol Nintendo

Gracze mimo wszystko mogą jeszcze spać spokojnie. Firma zaznacza, że wszystko odbywać się będzie stopniowo tak, aby każdy miał trochę czasu na zakupy. Dopiero od 29 sierpnia 2022 roku nie będzie już możliwe używanie karty Nintendo eShop Card w celu dodania środków do konta w Nintendo eShop dla Wii U lub Nintendo 3DS. Producent zaleca wykorzystanie całej zgromadzonej waluty do czasu zamknięcia.

Mimo wygaszenia funkcji eShopu nadal będzie można pobrać zakupione wcześniej gry oraz DLC do nich. Nintendo zapewni aktualizacje nawet po zamknięciu sklepu, które nastąpi 27 marca 2023 roku. Wszystkie funkcje sieciowe również będą aktywne na obu platformach. Pozostałe środki po tej dacie gracze wykorzystają tylko na Nintendo Switch. Firma przygotowała stronę, która służyć ma przypomnieniu miłych czasów spędzonych z platformami.

UWaga! Gorące informacje!