Tak mógłby wyglądać nadchodzący Wiedźmin 1 Remake. Fan stworzył własną wizję

7 sierpnia 2023,
21:45
Amira El Berrah

Na premierę Wiedźmina 1 w nowej odsłonie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ponieważ gra zostanie wydana po premierze Wiedźmina 4, spodziewanej w 2025 roku.

Obraz promujący serie gier Wiedźmin

CD Projekt Red ogłosiło, że pracuje nad pełnoprawnym remakiem pierwszej części kultowej sagi o Wiedźminie. Ta zapowiedź wywołała wielkie zainteresowanie wśród fanów, którzy od dawna marzyli o powrocie do korzeni przygód Geralta z Rivii.

Niestety, musimy jeszcze trochę zaczekać na premierę Wiedźmina 1 w nowej odsłonie. CD Projekt Red potwierdziło, że gra zostanie wydana po premierze Wiedźmina 4, którego oczekiwany termin to najwcześniej 2025 rok.

CD Projekt Red ma w planach remake Wiedźmina 1

Chociaż na razie brakuje szczegółowych informacji na temat remake’u, twórcy fanowskich projektów dają nam wgląd w to, jak mogłaby wyglądać odświeżona gra. Projektant UI o pseudonimie @Arvydas_B zaprezentował swoje pomysły na nowy interfejs, mapę, HUD i postać Geralta, co spotkało się z pozytywnym odbiorem społeczności.

Nie tylko Geralt doczekał się fanowskiej metamorfozy. Inny utalentowany fan zaprezentował projekt postaci Triss Merigold, która otrzymała bardziej bojowe stroje.

Mimo oczekiwania na premierę, gracze mają możliwość zanurzenia się w innych światach fantasy, korzystając z różnorodnych tekstów kultury dostępnych na rynku. Choć data premiery wydaje się odległa, to nie ma wątpliwości, że Wiedźmin 1 w nowej odsłonie będzie jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń dla fanów gier RPG.