Totally Accurate Battlegrounds porzucone? Producenci o przyszłości parodii PUBG-a

Landfall wyjaśnia sytuację Totally Accurate Battlegrounds. Pomimo ciągle spadającej liczby graczy gra nie będzie całkowicie zapomniana przez wydawców. Twórcy tłumaczą, co się zmieni, a co pozostanie takie samo.

31 stycznia 2022
Na skróty
  • Z powodu nierentowności TABG twórcy częściowo kończą wspieranie gry.
  • Pomimo braku przyszłych aktualizacji, gra nadal będzie miała działające serwery i system anti-cheat.

Totally Accurate Battlegrounds już z nazwy jest parodią PUBG. Początkowo stworzona jako żart na 1 kwietnia 2018 roku, gra bardzo szybko zyskała popularność dzięki swojemu osobliwemu urokowi i niesamowitej oryginalności. Przez kilka lat produkcja trzymała przy sobie może niezbyt dużą, ale oddaną grupę graczy.

Totally Accurate Battlegrounds – jeden duży dowcip

Wraz z początkiem roku 2021 ta grupa zaczęła topnieć. Problemy z cheaterami, wydajnością i ogólny charakter niepoważnej, ale przyjaznej społeczności robiły swoje i w ostatnim dniu stycznia 2022 deweloperzy Landfall postanowili powiedzieć, na czym stoi TABG:

Nie będziemy już aktualizować TABG, ale nie mamy powodów, aby wyłączać serwery w najbliższym czasie. Gra będzie nadal operować, a my wciąż będziemy utrzymywać serwery i system anti-cheat.

Producent TABG, Landfall

Gracze jednogłośnie wyrażają żal z powodu ogłoszenia, lecz zdaje się słyszeć kolektywne westchnienie ulgi dzięki obietnicy utrzymania serwerów, przynajmniej na czas wystarczający na pęknięcie ze śmiechu, zanim gra zniknie na zawsze.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!