fbpx

Phil Spencer reaguje na gigantyczny wyciek Microsoftu. Wiemy, co szef marki Xbox powiedział pracownikom

20 września 2023,
16:16
Arek Grabowski
Konsola i kontroler marki Xbox

Phil Spencer, szef Xbox, odniósł się do dużego przecieku Microsoftu w notatce dla pracowników oraz oficjalnym oświadczeniu na Twitterze. Sporo wewnętrznych dokumentów firmy wyciekło przez weekend. FTC wydało oświadczenie, że nie jest odpowiedzialne za ten błąd. Dokumenty dotyczą między innymi odświeżenia obecnej generacji konsol Xbox, nowego kontrolera czy też nadchodzących gier Bethesdy, jak Fallout 3 Remaster lub The Elder Scrolls 4: Oblivion Remaster.

Phil Spencer wydał dłuższą notkę dla pracowników, w której mówi o rozczarowaniu wyciekiem. Podkreśla, że niektóre dokumenty ewoluowały, ponieważ minął około rok od ich utworzenia. Według Spencera wyciek w ogóle nie powinien mieć miejsca. Krótszą informację możemy zobaczyć na oficjalnym Twitterze szefa Xboxa. Informuje on, że wiele się zmieniło. Microsoft ma podzielić się planami, gdy będzie gotowy.

Phil Spencer jest rozczarowany wyciekiem dokumentów Microsoftu

Serwis The Verge opublikował notkę Phila, którą udostępnił wyłącznie dla pracowników. Według niej wyciek w ogóle nie był zamierzony. Sporo istotnych informacji zostało nieumyślnie ujawnionych.

Dzisiaj kilka dokumentów złożonych w postępowaniu sądowym związanym z proponowanym przez nas przejęciem Activision Blizzard zostało nieumyślnie ujawnionych. Wiem, że jest to rozczarowujące, nawet jeśli wiele z tych dokumentów ma już ponad rok, a nasze plany ewoluowały.

Wiem również, że wszyscy bardzo poważnie traktujemy poufność naszych planów i informacji naszych partnerów. Ten wyciek oczywiście nie spełnia naszych oczekiwań. Wyciągniemy wnioski z tego, co się stało i będziemy lepsi w przyszłości. Wszyscy wkładamy niesamowitą pasję i energię w naszą pracę i nigdy nie chcemy, aby ta ciężka praca była udostępniana społeczności.

To powiedziawszy, jest o wiele więcej powodów do ekscytacji, a kiedy będziemy gotowi, podzielimy się prawdziwymi planami z naszymi graczami.

Phil Spencer, szef Xbox

Najpewniej więcej informacji otrzymamy w nadchodzących dniach. Społeczność chce dowiedzieć się, co dokładnie poszło nie tak, że aż tyle informacji zostało omylnie ujawnionych. To kluczowe dla przyszłości firmy dane, o czym sam Phil Spencer informuje pracowników oraz społeczność.