fbpx

Xbox otrzyma nowy kontroler wraz z odświeżeniem konsol obecnej generacji

19 września 2023,
13:03
Arek Grabowski
Konsola i kontroler marki Xbox

Kolejna ewolucja kontrolera Xbox będzie dostępna wraz z odświeżeniem konsol obecnej generacji. Pad ma otrzymać między innymi ulepszone haptyczne sprzężenie zwrotne, akcelerometry, głośniki oraz wymienialną baterię, którą można ładować. Informacje o kontrolerze znaleziono w nieedytowanych dokumentach sądowych, które wyciekły od Microsoftu i mają tytuł „Roadmap to 2030”.

Nowy kontroler Xbox z opisanymi funkcjami

Kontroler ma nazwę kodową Sebile. Wiemy, że pojawi się on wraz z premierą odświeżonych konsol Xbox obecnej generacji. Wczoraj informowaliśmy o możliwości wydania nowego sprzętu przez Microsoft w 2028 roku. Te informacje mogą dotyczyć kolejnej generacji, jednak wcześniej firma zamierza wydać jeszcze ulepszone wersje Xboxa Series X i Series S.

Co oferuje nowa ewolucja kontrolera Xbox?

Twórcy zadbali o sporo usprawnień i zupełnie nowych funkcji. Jakie zmiany wynikają z ujawnionych dokumentów Microsoftu?

  • Ulepszone „precyzyjne haptyczne sprzężenie zwrotne” wykorzystujące VCA, które działają jak głośniki;
  • Akcelerometr z funkcją „lift to wake”;
  • Modułowe krążki na kciuki;
  • Wyjmowana bateria wielokrotnego ładowania;
  • Cichsze przyciski i gałki.

W dokumencie znaleziono również informacje dotyczące niestandardowych kolorystyk kontrolera. Microsoft wciąż będzie wydawał limitowane kolekcje na przykład o określonych kolorach czy sygnowane konkretnymi grami.

Nowy kontroler pojawi się wraz z Brooklin i Ellewood, czyli odświeżonymi wydaniami Xboxa Series X i Series S. Informacje o tych konsolach również pojawiły się w dokumentach, które wyciekły od Microsoftu.