fbpx

Szef PlayStation mówi, że gry oparte na fabule nadal będą „podstawą działalności wydawniczej” Sony

25 września 2023,
11:00
Arek Grabowski
Logo PlayStation

Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, powiedział, że „gry dla jednego gracza pozostaną podstawą działalności wydawniczej”. Jego cytaty pochodzą z sesji pytań i odpowiedzi z 2022 roku.

Niedawno wyciekły dokumenty Microsoftu, które były wykorzystywane w procesie dotyczącym przejęcia Activision Blizzard. Tam właśnie odnaleziono wypowiedź Jima Ryana. Wśród wycieków zawierają się między innymi odświeżone wersje konsol Xbox obecnej generacji.

Szef PlayStation o podejściu do gier dla jednego gracza opartych na fabule

Jim Ryan został zapytany, czy plany Sony dotyczące podwojenia przychodów z własnych gier opierają się wyłącznie na 10 tytułach live-service, które mają zostać wydane przed kwietniem 2026 roku. Szef PlayStation powiedział, że firma nie spodziewa się sukcesu wszystkich gier. To, czy dany tytuł będzie postrzegany jako udany, zależy od konkretnego przypadku.

Byłoby naiwnością z naszej strony zakładać, że wszystkie 10 tytułów odniesie ogromny sukces, więc nie jest to warunek konieczny, aby podwoić przychody z pierwszej edycji.

Z pewnością nie takie jest nasze założenie. Oczywiście rozróżnienie między hitem, a nie hitem nie jest binarne. I nie zapominajmy, że w tym samym czasie będziemy nadal publikować gry, które służyły nam tak dobrze przez lata. Te gry dla jednego gracza, piękne graficznie i bogate w narrację, będą nadal podstawą naszej działalności wydawniczej.

Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment

Jim Ryan dodaje, że Sony nadal będzie publikowało „bogate w narrację” gry, z których firma jest znana. Podobne oświadczenie zostało złożone w marcu ubiegłego roku. Wtedy szef PlayStation Studios, Hermen Hulst powiedział, że firma „zawsze będzie tworzyć gry fabularne dla jednego gracza”.

Pełna rozmowa z Jimem Ryanem jest dostępna na Reddicie. Warto zauważyć, że podczas wywiadu liczba 10 planowanych tytułów Sony zwiększyła się do 12. Mimo wszystko szef Sony jest zdecydowanie osobą, od której informacje można brać na poważnie.