Ekranizacja gry Duke Nukem od twórców Cobra Kai

Powstaje film na podstawie Duke Nukem. Do współpracy zaproszono twórców takich produkcji jak Cobra Kai oraz Assasin’s Creed. Za ekranizację będzie odpowiedzialne studio Legendary Entertainment znane z hitów takich jak Kac Vegas czy Mroczny Rycerz.

11 czerwca 2022
Na skróty
  • Trwają pracę nad ekranizacją kultowej gry Duke Nukem.
  • Przy filmie będą pomagać twórcy Cobra Kai oraz Assasin’s Creed.
  • Legendary Entertainment, czyli studio odpowiedzialne za dzieło ma na koncie wiele hitów kinowych.

To już nie pierwszy raz kiedy gracze mogą zobaczyć swoje ulubione postacie w filmie. Tym razem padło na sławnego pogromcę kosmitów, bohatera gry Duke Nukem. Do pomocy przy produkcji zostali zaproszeni twórcy serialu Cobra Kai oraz producent kinowej adaptacji Assasin’s Creed. Za tytuł odpowiedzialne będzie studio Legendary Entertainment, znane z takich hitów jak Mroczny Rycerz, Kac Vegas czy Diuna.

Wulgarny i swego czasu kontrowersyjny Książe z Duke Nukem na dużym ekranie

Historia gry Duke Nukem zaczęła się bardzo dawno temu bo już we wczesnych latach 90. Tytułowy Książe to wulgarny twardziel lubiący kluby ze striptizem, alkohol i przemoc skierowaną mutantów z kosmosu. W grze nie brakowało dorosłego humoru i brutalnej rozgrywki, co w tamtych czasach wywoływało dużo kontrowersji.

Postać z gry Duke Nukem
Źródło: Duke Nukem 3D

Gra doczekała się kilku części. Najbardziej znaną oprócz pierwszej z 1991 roku jest oczywiście odsłona 3D z roku 1996. Bardzo duży rozgłos otrzymała też ostatnia gra z cyklu zatytułowana Forever co fani szybko obrócili w dowcip, gdyż tytuł został zapowiedziany zaraz po wypuszczeniu Duke Nukem 3D, a do sklepów trafił dopiero w 2011 roku.

Źródło: Duke Nukem 3D

Patrząc na twórców filmu i słabą opinię filmowych adaptacji gier ciężko stwierdzić czy stanie się on hitem. Fani Księcia na pewno będą czekać na premierę ale czy dla odbiorcy z poza świata gier będzie on warty zobaczenia – czas pokaże. Data premiery nie jest znana.

UWaga! Gorące informacje!