Sukces Loop Hero na Steam

8 marca 2021,
17:04
GAMESGURU

Loop Hero, czyli gra niewielkiego studia Forth Quaters, odniosła niespodziewany sukces. Produkcja bardzo dobrze sprzedaje się na platformie Steam. Sama tytuł jest ciekawym połączeniem kilku całkiem odmiennych od siebie gatunków.

Grafika z gry Loop Hero
Na skróty
  • Loop Hero to produkcja łącząca gatunek roguelite z elementami karcianki i strategii.
  • Produkcja już w ciągu pierwszej doby sprzedała się w 150 tys. egzemplarzy.

Loop Hero to interesująca produkcja, która łączy ze sobą elementy kilku gatunków gier. Przede wszystkim jest ona roguelite’em, w której kierujemy tytułowym zapętlonym bohaterem. Przemierzamy nim losowo generowane mapy, które sami budujemy za pomocą elementów gry karcianej. Losowo dostajemy karty, a z nich tworzymy ścieżkę, jaką przemierzał będzie nasz bohater. Dodatkowo w grze mamy elementy strategii – wraz z rozgrywką rozbudowujemy wioskę z czasem pozwalającą wzmacniać naszą talię oraz dającą różnorakie bonusy naszej postaci. Jest ona też przez fanów porównywana do swojego rodzaju odwróconego tower defence.

Loop Hero świetnie sprzedaje się na Steamie

Gra, o której przed premierą było dość cicho, zaliczyła bardzo dobry start na platformie Steam. Według danych opublikowanych na Twitterze przez dewelopera produkcji, studio Four Quarters, gra sprzedała się w ciągu pierwszej doby w 150 tys. egzemplarzy.

Gra posiada też niesamowicie dużą liczbę pozytywnych recenzji. W momencie pisania tego tekstu jest ich już prawie 5 tysięcy. Aż 95% z nich to recenzje pozytywne, co pokazuje wysoką jakość produkcji. Gracze chwalą przede wszystkim twórcze połączenie różnych gatunków, co zapewnia niesamowicie unikalne doświadczenie. Dodatkowo ma ona sprzyjać nowym graczom i posiadać dobrze zaplanowany przyrost poziomu trudności. Jako jej wady wymianiane są natomiast problemy z nadmiernym grindem.