Demo Final Fantasy XVI coraz bliżej, a opinie o grze pierwsze już się pojawiają

22 maja 2023,
19:43
Dorota Żak
Bohater Final Fantasy XVI

Do premiery Final Fantasy XVI pozostał równy miesiąc, ale niektórzy mieli już okazję wypróbować grę. Square Enix udostępniło swoją nową produkcję gamingowym redakcjom i influencerom, a ich reakcje i komentarze zebrało w dedykowanym wpisie (na bieżąco aktualizowanym), żeby spragnieni tytułu gracze nie musieli szukać ich po całym Internecie. Wybrani mogli zapoznać się z pierwszymi rozdziałami gry, systemem walki i niektórymi obszarami otwartego świata.

Demo Final Fantasy XVI… już niedługo

Reszta graczy będzie musiała poczekać nieco dłużej na zabawę. Jeszcze przed premierą dostaniemy demo. Jego dokładna data nie została jeszcze podana, ale Square Enix potwierdza, że postępy z rozgrywki przeniesiemy później na pełną wersję gry. Demo Final Fantasy XVI skupi się na młodości Clive’a, głównego bohatera, służąc jako swego rodzaju retrospekcja. Musimy tylko doczekać momentu wydania wersji demonstracyjnej. Niektórzy spekulują, że konkretna data padnie na nadchodzącym PlayStation Showcase, które odbędzie się w środę 24 maja.

Wszystko wskazuje na to, że warto jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Na blogu PlayStation opublikowano dzisiaj tekst przybliżający trochę proces tworzenia krainy Valisthea. Celem stało się wykreowanie wiarygodnego świata fantasy, gdzie poszczególne elementy łączą się ze sobą i nie każą zastanawiać się nad brakiem logiki rozmieszczenia poszczególnych elementów. Aby to zrobić, w procesie twórczym wzięły udział różne działy, wymieniając się pomysłami i inspiracjami. Efekty ich pracy poznamy za miesiąc.

W Final Fantasy XVI zagramy 22 czerwca ekskluzywnie na PlayStation 5. Dopiero później niewykluczone jest, że gra trafi na PC. Niezależnie od dalszych planów twórców wiemy jednak, że Final Fantasy XVI to pierwsza odsłona serii dostępna w polskiej wersji językowej.