fbpx

Producent Final Fantasy 16 chce wydać grę na PC, ale nie nastąpi to zbyt szybko

28 lutego 2023,
17:35
Jacek Kowal
Zakapturzona postać

Niedawno Square Enix potwierdziło, że Final Fantasy 16 trafi na PlayStation 5 już 22 czerwca tego roku i potwierdziło, że przez pierwsze sześć miesięcy będzie ona dostępna wyłącznie na konsolę od Sony. Niestety nie oznacza to, że tuż po wygaśnięciu ekskluzywności produkcja trafi na inne platformy. Tak przynajmniej twierdzi Naoki Yoshida, czyli producent serii.

Final Fantasy 16 na PC to wizja, czy marzenie?

Yoshida potwierdził, że przez pierwsze pół roku od premiery Final Fantasy 16 będzie dostępne wyłącznie na PlayStation 5. Twórcy spędzili sporo czasu i wydali sporo pieniędzy, by produkcja była idealnie zoptymalizowana pod konsole Sony. Oczywiście bardzo by chcieli móc wydać grę także na PC, ale to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Screen z Final Fantasy XVI.
Źródło: Square Enix

Nawet gdyby twórcy zaczęli optymalizować Final Fantasy 16 pod komputery na krótko po premierze gry na konsole PlayStation, to i tak nie zdążyliby ukończyć pracy w ciągu sześciu miesięcy. Oczywiście udostępnienie tytułu na inne platformy jest marzeniem Yoshidy, ale teraz nie jest w stanie podać, kiedy je zrealizuje.

Yoshida powiedział, że na razie jego celem jest wydanie gry na PlayStation 5, którą stworzył z myślą, że „będzie najlepsza na świecie”. Zaśmiał się, dodając, by gracze nie mówili, że nie kupią wersji konsolowej, bo za pół roku wyjdzie pecetowa.