Czech & Slovak Games Week na Steamie

Druga edycja Czech & Slovak Games Week zawitała na platformę Steam. Podczas eventu gracze będą mogli nie tylko odkryć dużo nowych gier od naszych południowych sąsiadów, ale też nabyć niektóre w okazyjnej cenie.

16 listopada 2021
Na skróty
  • Druga edycja Czech & Slowak Games Week rozpoczęła się 15 listopada na platformie Steam i potrwa 8 dni.
  • Eventowi będzie towarzyszyć masa zapowiedzi nowych produkcji z Czech i Słowacji.
  • Z okazji wydarzenia na produkcje z tych krajów są solidne przeceny.
  • Wydarzenie zakończy się 22 listopada.

Druga edycja eventu rozpoczęła się 15 listopada na platformie Steam. Tym razem z okazji 17 listopada, dnia Aksamitowej Rewolucji roku 1989. Symbolizuje ona czesko-słowacki początek rozwoju wielu branży, w tym tej zajmującej się tworzeniem gier.

Czemu miałyby mnie interesować czeskie i słowackie gry?

Fakt, sąsiedzi z południa nie mogą się pochwalić takimi osiągnięciami, jak nasze rodzime studia, ich gry są natomiast dalej konkurencyjne. Z racji położenia geograficznego dawna Czechosłowacja łączy w sobie niemieckie zamiłowanie do realizmu i symulatorów oraz słowacką kreatywność i artyzm. Z tego powodu z tych terenów pochodzą takie hity, jak seria Truck Simulator, Space Engineers, Kingdom Come: Deliverance, Samorost, Machinarium i Arma.

Harmonogram Czech & Slovak Games Week

CZ/SK Game Jam 2021 już się rozpoczął 15 listopada, 16 listopada były natomiast ogłaszane nominacje na czeską grę roku 2021. Przez cały tydzień możemy się także spodziewać zapowiedzi wielu gier tworzonych przez czeskie i słowackie studia. 19 i 20 listopada będą zaś organizowane wykłady i panele różnych ikon czesko-słowackiego gamedevu.

Tym mniej zainteresowanym eventem polecam bacznie monitorować sklep Steam, który już teraz jest pełen wręcz niespotykanych przecen na tytuły z tych krajów.

Bartłomiej Gawryszuk

Gracz od urodzenia, wielbiciel rachunku prawdopodobieństwa, projektant gier, poeta, człowiek. Dumny posiadacz bardzo imponującej kolekcji gier (o wiele za dużej zdaniem wielu), mnogiej osobowości i słodkiego kota potrafiącego wyłączyć komputer 3 razy w ciągu minuty. Z jakiegoś powodu uwielbia gry które zawierają nieumarłych, piesze wędrówki i wszelkiej maści gry kooperacyjne. Godzinami potrafi gadać dlaczego „World War Z” Max’a Brooks’a to najlepsza książka na świecie, pomimo wrodzonej awersji do horrorów.
UWaga! Gorące informacje!