Resident Evil Village otrzyma bezpłatne DLC

Po dobrym starcie Resident Evil Village doczeka się darmowego DLC. Raport roczny Capcomu ujawnił, że nowa zawartość powstaje, ale mamy o niej bardzo mało informacji. Doczekamy się również spin-offu, który zaoferuje rozgrywkę w trybie multiplayer.

2 listopada 2021
Na skróty
  • Resident Evil Village zaliczył dobry start – sprzedane zostało 5 mln kopii.
  • Oceny produkcji Capcomu są również wysoko oceniane zarówno przez krytyków, jak i graczy.
  • Nie wiemy wiele o nowej zawartości.
  • Zostało również zapowiedziane fabularne DLC.

Najnowsza odsłona serii od Capcomu osiągnęła imponujący wynik sprzedażowy – produkcja została sprzedana w ponad 5 milionach kopii. Jest to niewątpliwy sukces studia, przy okazji Resident Evil Village miał też dobre oceny od krytyków (na poziomie 83 punków) i, co ciekawe, podobnie wysoko ocenili grę również użytkownicy (83%). Nie dziwi zatem, że tytuł będzie dalej rozszerzany o dodatkową zawartość.

Co dalej z Resident Evil Village?

Studio ma za sobą również pierwsze DLC, zatytułowane Trauma Pack, które oferowało szereg kosmetycznych zmian. Pojawiły się nowe bronie, można zapisywać gry nie tylko na maszynach do pisania, ale także na magnetofonie, dorzucono Artwork i dodano poziom trudności „Village of Shadows”. Jednakże samo DLC zdobyło mieszane noty na Steamie. 19 maja 2021 roku gra z 392 recenzji miała 22% negatywnych. Zarzucano, że dosyć wysoka cena nie jest proporcjonalna do zawartości, jaką otrzymujemy.

Żeby zagrać w najnowsze DLC, musimy mieć zakupioną którąś z tych wersji gry: Deluxe EditionCollector’s Edition lub Complete Bundle Edition. Na razie niewiele wiadomo o samej zawartości, informacja o wydaniu dodatku została ujawniona w rocznym raporcie, do którego link znajduje się tutaj. Wiemy też, że Capcom pracuje nad fabularnym rozszerzeniem do RE Village, ale nie wiadomo, czy najnowsze DLC zaoferuje nam dodatkową historię.

W 2022 roku do standardowej wersji gry ma zostać dodany tryb multiplayer. Będzie to osobna gra zatytułowana Resident Evil Re: Verse, która będzie tytułem nastawionym na tryb deathmatch dla 4-6 graczy. Gracze będą mogli pokierować bohaterami znanymi z serii Resident Evil. Do wygrania będzie potrzebne zebranie jak największej liczby punktów, a posługiwać się będziemy bronią i przedmiotami znalezionymi na polu walki.

Nie wiadomo również, kiedy nowa zawartość pojawi się na rynku; Re Verse ma się ukazać w 2022 roku.

Ustrzel grową okazję

Robert Pawłowski

UWaga! Gorące informacje!