Resident Evil Village pobiło rekord serii

Resident Evil to już kultowa seria gier wśród fanów horrorów. Najnowsza odsłona czerpie garściami z starszych tytułów i zdobywa serca nowych graczy i fanów po raz kolejny. Tytuł zaliczył bardzo udany start, ponieważ udało mu się zebrać największą liczbą graczy jednocześnie względem poprzednich produkcji. Liczba osób na pewno przełoży się na wyniki sprzedażowe, więc możemy się spodziewać kontynuacji serii w przyszłości.

11 maja 2021
Na skróty
  • Ponad 100 tys. osób grało w grę jednocześnie na Steamie, zdobywając rekordowy wynik graczy.
  • Na Twitchu Resident Evil Village zebrało ponad 200 tys. jednoczesnych widzów.
  • Jest to najlepszy start wśród wszystkich odsłon tej serii.

Resident Evil Village pobiło rekord serii wśród graczy na PC już pierwszego dnia. Ponad 100 tys. osób grało w grę jednocześnie na steamie podczas premiery.

Rekord graczy online na Steam w grze Resident Evil Village

W piątek tytuł Capcomu zadebiutował z liczbą 101 726 jednoczesnych graczy. Jak zauważa Eurogamer, jest to znacznie więcej niż w przypadku Resident Evil 2 – 74 024 graczy i ponad pięć razy więcej niż w przypadku Resident Evil 7 – 18 211, według SteamCharts.

Na Twitchu Resident Evil Village zebrało ponad 200 tys. jednoczesnych widzów.

Choć nie znamy jeszcze wyników sprzedaży na konsolach, wyniki na PC sugerują kolejny hit dla Capcomu w roku 25-lecia Resident Evil. Capcom wyraził nadzieję, że Village stanie się najlepiej sprzedającą się grą z tej serii, po wysokiej sprzedaży ostatniej numerowanej części (8,5 mln), która jest jej tytułem numer jeden.

Czym jest Resident Evil Village?

Jest to gra komputerowa z gatunku survival horror opracowana przez Capcom. Jest to główna odsłona serii Resident Evil i narracyjna kontynuacja Resident Evil 7: Biohazard z 2017 roku.

Przeciwnik z gry Resident Evil Village

Tytuł zadebiutował na rynku 18 kwietnia 2021 roku i odniósł ogromny sukces na samym starcie, zdobywając rekord graczy online. Produkcja kontynuuje historię Ethana i jego żony rozpoczętą w Resident Evil 7 i ponownie stosuje widok FPP.

Village uzyskał na Metacriticu ocenę 85 punktów wśród recenzentów i 8,6/10 pośród niezależnych graczy, więc mamy tutaj do czynienia z konkretnym wytworem.

Tytuł znacznie przypomina czwartą odsłonę serii, ponieważ lokalizacja i powracający sprzedawca duchem oddają hołd jednej z lepszych odsłon Residenta. Podczas rozgrywki przyjdzie nam zmierzyć się z pewnym kultem w małej wiosce, w której pojawiły się potwory oraz potężni antagoniści w zamku.

UWaga! Gorące informacje!