fbpx

Steam Deck jest już kompatybilny z ponad 14 tysiącami gier

12 marca 2024,
11:30
Arek Grabowski
Zbliżenie na przyciski w Steam Deck

W październiku 2023 roku informowaliśmy, że Steam Deck obsługuje około 12 tys. gier. Ta liczba ciągle wzrasta – kolejne produkcje są dodawane do biblioteki. Tym razem serwis Gaming on Linux poinformował, że Steam Deck jest już kompatybilny z ponad 14 tys. tytułów. W tym zawarto aż 4607 gier, które zostały „zweryfikowane przez Valve” i nie wymagają żadnej dodatkowej konfiguracji. Pozostałe tytuły musimy ręcznie dostosować.

Steam Deck oferuje ogromną bibliotekę w porównaniu do innych platform

Zagramy tu w niemal wszystkie produkcje ze Steama. Valve ciągle poszerza kompatybilność Steam Decka. Cała biblioteka platformy zostanie przejrzana, by wszystkie gry zostały ocenione. W ten sposób ostatecznie Valve oznacza każdy dostępny tytuł.

Warto wiedzieć, że możemy odwiedzić stronę internetową związaną z kompatybilnością Steam Decka. Tam wystarczy zalogować się do swojego konta na platformie Valve. Wtedy otrzymujemy listę posiadanych tytułów, które będą działać na Steam Decku.

Biblioteka tego handhelda jest ogromna. Mimo wszystko obecnie są już na rynku urządzenia, które pozwalają obsłużyć jeszcze więcej gier. Dobrym przykładem jest niedawno recenzowany przez nas Lenovo Legion Go. Tam oprócz Steama możemy korzystać też z Epic Games Store, Ubisoft Connect oraz innych platform. Uruchomimy dowolną grę z PC.