Starfield jest ekskluzywny dla Xboxa, a Call of Duty pozostaje multiplatformowe

1 marca 2023,
17:17
Arek Grabowski
Główny bohater Starfielda obserwujący kosmiczne zwierzęta na jednej z planet

Microsoft przejmuje studio Activision Blizzard już od dłuższego czasu za cenę 69 miliardów dolarów. Wiele perturbacji po drodze utrudnia cały proces, jednak ostatecznie firmy zostaną połączone. Otrzymaliśmy oficjalne zapewnienia, że seria Call of Duty pozostanie multiplatformowa. Microsoft podpisał na przykład dziesięcioletnią umowę z Nintendo, by gry trafiały na ich sprzęt. Call of Duty będzie również dostępne dla konsol Sony.

Oprócz tego wiemy, że Starfield stanie się ekskluzywną grą na Xboxa oraz PC. Taka decyzja jest dość oczywista, jednak niektórzy gracze są zaskoczeni. Starfield to bardzo duża produkcja Bethesdy, która ma stać się swego rodzaju „system sellerem” dla konsol Microsoftu.

Phil Spencer o ekskluzywności Starfielda i Call of Duty na wszystkich platformach

Szef działu Xbox, Phil Spencer, wypowiedział się o planach Microsoftu na Starfielda oraz serię Call of Duty. Warto zauważyć, że firma stara się poszerzyć dostępność do gier. Microsoft zapowiedział nawet, że wszystkie gry z platformy Xbox trafią na GeForce NOW. Firma stara się dostarczyć graczom to, czego rzeczywiście oczekują.

Nigdy nie powiedziałem, że Starfield nie będzie ekskluzywny na Xboxa. Nie zamierzamy zdejmować gier, które już są dostępne dla innych platform. Tytuły ekskluzywne są częścią biznesu. Wszystkie platformy oferują takie gry. To elementy marketingu urządzeń Xbox. Nasi konkurencji również mają dużo ekskluzywnych gier.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Zabieranie Call of Duty graczom PlayStation nie jest dobrym krokiem według Microsoftu. Starfield to natomiast zupełnie nowa gra, kandydat na system sellera dla Xboxa. Udostępnianie produkcji dla wielu platform mogłoby po prostu „zmarnować” potencjał tak dużego tytułu.