fbpx

Microsoft zamierza dodać wszystkie gry PC z platformy Xbox do GeForce NOW

Według oficjalnej informacji prasowej Microsoft pracuje nad zintegrowaniem platformy Xbox PC i GeForce NOW. Firma chce, by taka funkcjonalność została wprowadzona możliwie najszybciej. O projekcie wypowiedział się Phil Spencer, szef działu Xbox.

Xbox chce dać ludziom większy wybór i wygodne metody rozgrywki. To partnerstwo pomoże rosnąć bibliotece NVIDIA GeForce NOW z tytułami takimi jak Call of Duty, dzięki czemu twórcy gier będą mieli więcej opcji, jeśli chodzi o oferowanie cloud gamingu. Chcemy pozwolić graczom więcej możliwości rozgrywki, aby mogli cieszyć się produkcjami, które kochają.

Phil Spencer, szef działu Xbox

Zarówno NVIDIA, jak i Microsoft chcą być „równi dla wszystkich graczy”. Firmy pracują nad tym, by każdy mógł korzystać z rozrywki w postaci gier wideo. NVIDIA jest więc otwarta na każdą umowę, która zapewni dostęp do kolejnych tytułów dla większej liczby graczy. Microsoft trafił idealnie, ponieważ zarówno GeForce NOW, jak i Xbox Game Pass to usługi subskrypcyjne.

Dlaczego Microsoft chce udostępnić wszystkie swoje gry w usłudze GeForce NOW?

Jest to po prostu dodatkowa platforma, gdzie gracze będą mogli cieszyć się kolejnymi tytułami. Produkcje mogą być zakupione na Steamie, Epic Games Store czy innej platformie. Można w nie grać za pośrednictwem cloud gamingu dzięki GeForce NOW. Jest to współpraca, na której każda ze stron zarabia, a nie traci.

Warto zauważyć, że Microsoft uważa subskrypcję Xbox Game Pass za bardzo ważny element przyszłości firmy w branży gier. Dlatego też dodawanie kolejnych usług opłacanych co miesiąc (jak GeForce NOW) jest bezpośrednią korzyścią dla firmy.

Według Microsoftu Sony kontroluje około 70% globalnego rynku konsol. Umowa z GeForce NOW może być więc krokiem, który poszerzy zasięg firmy. Nie trzeba będzie posiadać konsoli, by komfortowo grać, ponieważ wystarczy tylko dobre połączenie internetowe oraz niemal dowolny komputer czy laptop.