fbpx

Sony kontroluje 70% globalnego rynku konsol według Microsoftu

Dyrektor Microsoftu, Brad Smith, podczas konferencji prasowej w Brukseli powiedział, że PlayStation kontroluje obecnie około 70% światowego rynku konsol. Wychodziłby więc, że Xbox to zaledwie 30% sprzętów, z których korzystają gracze oprócz PC.

Pomyślmy o rynku w Europie. Tam Sony ma aż 80% udziałów. Globalnie podział to 70/30. W Japonii na przykład ten stosunek wynosi 96/4.

Brad Smith

Dyrektor Microsoftu przeszukał oficjalne dane z IDG (International Data Group). Dzięki nim udało się dowiedzieć, że Sony kontrolowało 70% rynku już pod koniec 2022 roku. W USA lub UK Xbox jest wciąż bardzo popularny, jednak na świecie to właśnie PlayStation mocno wyprzedza sprzęt Microsoftu.

Sony jest ostatnim przeciwnikiem przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Brad Smith wspomniał, że już tylko Sony stoi na drodze dokończenia przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Niedawno firma domagała się ujawnienia kolejnych gier od twórców PlayStation. Jest to swego rodzaju pokłosie całego przejęcia.

Microsoft podpisał również kontrakt z Nintendo na 10 lat, który ma zagwarantować gry Call of Duty na sprzęcie od twórców Super Mario Bros. Warto zauważyć, że przejęcie Activision Blizzard jest już na ukończeniu. Ostatnie ustalenia z Sony pozwolą dokończyć zakup opiewający na około 69 miliardów dolarów.