fbpx

Hogwarts Legacy jedną z najlepiej sprzedających się premier! Wielki sukces magicznej przygody w Hogwarcie

Hogwarts Legacy było najszybciej sprzedającą się grą w Europie, a przynajmniej takie wnioski możemy wyciągnąć z serwisu GamesIndustry. Lepiej wypadła tylko FIFA, ale jej wyniki pochodzi sprzed 6 lat. Produkcja Avalanche Software pokonała natomiast takich gigantów jak Call of Duty: Modern Warfare II i Red Dead Redemption 2.

Tytuł ma za sobą także wiele kamieni milowych, takich jak 12 milionów sprzedanych kopii, dzięki czemu jest największą premierą w historii Warner Bros. Interactive Entertainment, więc na pewno jest co świętować, a pewnie to nie koniec sukcesów.

Hogwarts Legacy na podium

Games Sales Data (GSD) jest organizacją, która gromadzi dane o sprzedaży gier wideo. Na jej listach możemy znaleźć najlepsze premiery, a Hogwarts Legacy zajmuje pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu. Jego pierwsza dziesiątka prezentuje się następująco:

PozycjaNazwa gry
1Hogwarts Legacy
3Grand Theft Auto 5
4Call of Duty: Modern Warfare 2
5NBA 2K23
6Red Dead Redemption 2 
7The Last of Us: Part 2 
8God of War Ragnarok
9Atomic Heart
10Mario Kart 8: Deluxe
Fragment lutowego rankingu GSD

Jak możecie zauważyć na liście jest tylko jedna świeżynka poza Hogwarts Legacy, a jest nią niedawno wydane Atomic Heart. Jeżeli chodzi o dzieło Avalanche Software, które już osiąga dobre wyniki, to nadchodzą premiera gry na konsole starej generacji i Nintendo Switch tylko pokręci licznik. I bardzo dobrze, bo tytuł na zdecydowane szanse na zostanie Grą Roku.