Starfield dostaje oficjalną datę premiery. W nową grę Bethesdy zagramy jesienią

8 marca 2023,
18:22
Dorota Żak
Bohater Starfielda

Niedawne plotki mówiły o tym, że ogłoszenie daty premiery wyczekiwanego Starfielda to kwestia dni i okazuje się, że nie były one przesadzone. Bethesda wreszcie podała dokładny termin, który próbowaliśmy przewidzieć od dłuższego czasu. W Starfielda zagramy oficjalnie 6 września tego roku. Gra ukaże się ekskluzywnie na PC i Xboxie.

Starfield z coraz bliższym debiutem i nowym trailerem

Przy okazji tytuł dostał zwiastun zapowiadający premierę. Krótki filmik wprowadzają nas w klimat Starfielda, pokazując bezmiar kosmosu. Tym razem nie mamy co liczyć na dodatkowe szczegóły związane z fabułą czy gameplayem. Zamiast tego możemy usłyszeć kilka słów od samego Todda Howards. Szef Bethesdy podkreśla ekscytację całej ekipy faktem bliskiego wydania gry. Mimo że zwiastun nie pokazał nam fragmentów rozgrywki, za plecami Howarda zobaczymy ekran, na którym inni deweloperzy ze studia grają właśnie w Starfielda.

Howard przypomina także o nadchodzącym evencie poświęconym w całości nowej produkcji. Starfield Direct odbędzie się 11 czerwca, a w jego trakcie z pewnością dowiemy się kolejnych rzeczy na temat gry.