Star Wars Jedi Knight Collection oraz Star Wars Racer i Commando Combo zmierzają na PS4 i Switch

Star Wars Jedi Knight Collection oraz Star Wars Racer i Commando Combo trafią na konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. Już 26 października 2021 roku będziemy mogli powrócić do gier dzieciństwa i przeżyć to jeszcze raz.

13 października 2021
Na skróty
  • Gry będą podzielone na dwa zestawy: Star Wars Jedi Knight Collection oraz Star Wars Racer i Commando Combo.
  • Koszt jednej kolekcji to około 30 euro.
  • Premiera na PS4 ma miejsce 26 października 2021 roku, a na Nintendo Switch 16 listopada.

Dawno, dawno temu w naszej galaktyce powstały cztery kultowe gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Mowa oczywiście o serii Star Wars Jedi Knight, Star Wars Republic Commando i Star Wars Racer. Przedstawiciele THQ Nordic i Aspyr Media oficjalnie ogłosili, że pakiety trafią na konsolę PlayStation 4 jeszcze w tym roku, a konkretnie 26 października 2021 roku. Posiadacze Nintendo Switch poczekają niespełna miesiąc dłużej, bo do 16 listopada. Każda kolekcja będzie kosztowała niecałe 30 euro. Oczywiście nie są to pierwsze porty tych gier na owe konsole, a jedynie zebranie ich w zestawy.

Pakiet Star Wars Jedi Knight Collection

  • Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast została wydana w 2002 roku przez LucasArts oraz Activision. Drugi raz wcielamy się w niej w Kyle’a Katarna, obecnie agenta Nowej Republiki. Podczas jednej z przygód jego partnerka tajemniczo znika, a zamieszany jest w to użytkownik Ciemnej Strony Mocy. Kyle zdaje sobie sprawę, że tylko wracając na drogę Jedi, może ją ocalić. Podczas 24 misji na różnych planetach i z różnymi towarzyszami pozna prawdę. Poza klasycznym mieczem świetlnym w arsenale posiadamy aż 12 broni. Po przejściu głównej fabuły możemy oczywiście grać w trybie multiplayer, podobnie jak w poprzednich wersjach.
  • Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy została wydana w 2003 roku przez LucasArts. Tutaj wcielamy się w nowego ucznia Akademii Jedii Luke’a Skywalker’a – Jadena Korra, którego wygląd możemy określić sami w skromnym edytorze. Poza wyglądem wybieramy również rękojeść i kolor ostrza naszego miecza, który wraz z postępem fabuły możemy rozwijać, dodając nowe style z jednym mieczem albo też przerzucić się na podwójny lub dwa osobne. 18 rozległych poziomów i 11 broni pomoże nam rozwiązać intrygę zaplanowaną przez Mrocznych Jedi. Poza tym gra oferuje tryb multiplayer dla maksymalnie 16 graczy.

Pakiet Star Wars Racer i Commando Combo

  • Star Wars: Episode I Racer została wydana w 1999 przez LucasArts. Będziemy się w niej ścigać na aż ośmiu różnych planetach, między innymi Tatooine, Baroonda i Malastare, pilotując 25 słynnych ścigaczy. Wśród grywalnych postaci pojawią się młody młody Anakin Skywalker, przebiegły Sebulba czy pechowy Ben Quadrinaros. Oprócz nich czeka 23 innych zawodników. Nasz pojazd możemy oczywiście modyfikować, zwiększając jego osiągi, a wyszukiwanie i korzystanie ze skrótów nie jest tu źle widziane. Wszystkie chwyty dozwolone.
  • Star Wars Republic Commando została wydana w 2005 roku, co czyni ją najmłodszą w pakietach. Jej wydawcami byli między innymi LucasArts i Aspyr Media. Wcielamy się tutaj w Bossa, dowódcę oddziału komandosów Republiki, Oddziału Delta. Gra pokazuje życie klona od jego pierwszego dnia. Ubrani w specjalną zbroję, wyposażeni w modułową broń oraz wsparcie swoich braci – Fixera, Scorcha i Seva – stawiamy czoła 14 różnym poziomom, od Geonosis, przez opuszczony krążownik Acclamator, po sam Kashyyk. Każdy z braci (snajper, haker i saper) jest lepszy w czymś innym. Umieszczając ich w odpowiednich lokacjach, wyraźnie zwiększamy skuteczność naszej drużyny.

Jeśli nie macie którejś z tych gier, to warto rozważyć zakup. I niech Moc będzie z wami!

Bartosz Sobolewski

Fan czarnego humoru i gier komputerowych. Łatwo się denerwuje, ale jeszcze łatwiej uspokaja. Narciarz, żeglarz bez patentu, gracz i żartowniś. Wolne chwile spędza przy serialach, grach albo ciekawej książce.
UWaga! Gorące informacje!