Square Enix przekazało wielkie ogłoszenie związane z serią Final Fantasy

2 stycznia 2023,
20:15
Maksymilian Matuszak

Nadeszły kolejne życzenia noworoczne i zapowiedzi z świata Final Fantasy. Yoshinori Kitase przedstawił szczegóły dotyczące przyszłości serii.

walka z bossem w Final Fantasy
Na skróty
  • Yoshinori Kitase wraz z innymi twórcami Final Fantasy złożył życzenia noworoczne.
  • Twórca przede wszystkim przedstawił plany dotyczące drugiej części Final Fantasy VII Rebirth oraz nowej nieznanej dotąd odsłony.
  • Studio dodatkowo chce poszerzyć markę o komiksy, seriale i filmy.
  • Zapowiedziano również atrakcje w Disneylandzie bazujące na serii.

Od niedawna możemy cieszyć się prequelem do Final Fantasy VII. O ile seria od Square Enix w Polsce nie jest zbyt sławna, o tyle na świecie cieszy się dużą popularnością. W zeszłym roku studio przekazało swoje wyniki sprzedażowe oraz dowiedzieliśmy się, że szesnasta odsłona cyklu nie pojawi się na konsolach Xbox.

Square Enix szykuje coś większego, nie tylko Final Fantasy

Yoshinori Kitase, czyli jeden z ojców serii jRPG Final Fantasy, na Nowy Rok wraz z innymi osobami ze Square Enix przekazał życzenia noworoczne, a wraz z nimi kilka ważnych informacji dla fanów serii.

W tym roku wreszcie ukaże się Final Fantasy XVI. Przyspieszył też rozwój Final Fantasy VII Rebirth, którego jestem producentem. Oprócz tego mamy inne wielkie ogłoszenia, o których nie możemy na razie mówić. 2023 będzie dobrym rokiem dla wszystkich i chciałbym, aby fani Final Fantasy byli podekscytowani

Yoshinori Kitase, producent Final Fantasy VII Rebirth

Zapowiada się, że już niedługo na rynku pojawi się kolejna odsłona która ma być przede wszystkim ukoronowaniem serii Final Fantasy. Najpierw jednak zagramy w drugą część Final Fantasy VII Remake, który ukaże się na początku 2024 roku.

Final Fantasy z większymi inwestycjami

Dodatkowo Square Enix zapowiedział, że postanowił zainwestować w Final Fantasy, wciskając serię nie tylko w komiksy, ale również w filmy i seriale ze świata gry. Chyba najciekawszą informacją jest ta, że już niedługo we wszystkich Disneylandach pojawi się atrakcja związana z serią japońskich gier RPG.