Spider-Man 2 od Insomniac Games zyskał nowego dyrektora artystycznego

I to nie byle kogo, bo jednego ze współtwórców kinowego uniwersum Marvela. Davison Carvalho chwali się nową posadą na Twitterze. Twórca zaczyna pracę nad grą Spider-Man 2.

20 czerwca 2022
Na skróty
  • Nowym dyrektorem artystycznym gry Spider-Man 2 został Davison Carvalho, grafik koncepcyjny niektórych superbohaterskich produkcji ze stajni Marvela.
  • Twórca posiada w swoim portfolio zarówno hity kinowe, jak i znane gamingowe marki.
  • Poprzedni dyrektorzy artystyczni studia zostali oddelegowani do pracy nad Marvel’s Wolverine.

Davison Carvalho, współtwórca superbohaterskich filmów Marvel,a objął funkcję dyrektora artystycznego w Insomniac Games. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzysta podczas prac nad najnowszym dziełem studia. Spider-Man 2 otrzyma zatem osobę, która zdecydowanie dobrze czuje się w tym uniwersum.

Ambitny twórca w zespole pracującym nad Spider-Manem 2

Nowy nabytek studia Insomniac brał udział w tworzeniu takich tytułów, jak Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Doktor Strange, Thor: Ragnarok oraz Kapitan Marvel. We wszystkich wspomnianych dziełach był odpowiedzialny za kierunek artystyczny, piastując stanowisko grafika koncepcyjnego.

To nie koniec dokonań Carvalho – w swoim portfolio zebrał również kolekcję gier wideo. Między innymi jego praca przyczyniła się do ostatecznego projektu interfejsu Halo Infinite i Mortal Kombat X.

Rola poprzednich dyrektorów artystycznych

Cóż zatem stało się z poprzednimi dyrektorami? Zostali przydzieleni do zupełnie innej gry, tym razem traktującej o niemal nieśmiertelnym Rosomaku. Marvel’s Wolverine, bo o tej produkcji mowa, ma być tytułem ekskluzywnym dla konsoli PlayStation 5 i skupiać się na emocjonalnej narracji i nowatorskiej rozgrywce.

UWaga! Gorące informacje!