Nowe ergonomiczne akcesoria od UGREEN: stacja dokująca X-Kit oraz hub USB na 9 złączy

Producenci nowoczesnych laptopów prześcigają się w stworzeniu jak najcieńszego urządzenia. Często ceną tego zabiegu jest ograniczanie liczby portów na rzecz uniwersalnego złącza USB Typu C. Problem powstaje, gdy do komputera musimy podłączyć jednocześnie kilka zewnętrznych urządzeń, a łączność bezprzewodowa w danym przypadku nie jest możliwa.

20 czerwca 2021
Na skróty
  • Do oferty producenta trafiły dwa nowe akcesoria, które mają ułatwić pracę użytkownikom współczesnych laptopów (i nie tylko).
  • UGREEN X-Kit Laptop Stand to nowoczesna stacja dokująca, która zdobyła nagrodę Red Dot Award 2021. Cena urządzenia wynosi 399 zł.
  • UGREEN 9-in-1 USB C Hub jest z kolei – jak sama nazwa wskazuje – koncentratorem/adapterem USB, który znacznie rozszerza liczbę dostępnych złączy. Koszt urządzenia to 369 zł.

Na początek kilka słów o samym producencie. UGREEN to marka specjalizująca się w produkcji akcesoriów komputerowych: hubów, ładowarek, przewodów, przejściówek, adapterów Bluetooth, a także słuchawek bezprzewodowych. Tym, którzy cenią sobie ergonomię pracy, powinny przypaść do gustu dwa nowe urządzenia z oferty producenta: stacja dokująca X-Kit Laptop Stand oraz adapter 9-in-1 USB C Hub.

UGREEN X-Kit Laptop Stand – stacja dokująca, która ma łączyć ergonomię i funkcjonalność

Gadżet, który ma sprawić, że praca na komputerze będzie ergonomiczna i o wiele wygodniejsza. X-Kit Laptop Stand to wielofunkcyjna podstawka pod laptopa z możliwością regulacji kąta nachylenia. Dzięki wyższej pozycji ekranu użytkownicy mogą przybrać właściwą, zdrowszą dla kręgosłupa pozycję do pracy. Dodatkowo ustawienie laptopa na podstawce zapewni mu lepszy przepływ powietrza, co przełoży się na wydajniejsze chłodzenie i niższą temperaturę.

UGREEN X-Kit Stand - stacja dokująca z laptopem i złącza
Źródło: UGREEN

X-Kit jest wyposażony w złącze USB typu C, dwa porty USB-A 3.0 Gen1, HDMI, które zapewnia wsparcie dla obrazu 4K oraz porty kart pamięci SD i TF. Nie wymaga dodatkowej konfiguracji, wystarczy podpiąć ją do komputera poprzez USB Typu C. X-Kit Laptop Stand wyróżnia się swoim estetycznym designem, za który został wyróżniony prestiżową nagrodą Red Dot Award 2021. Całość wykonana została z wysokiej jakości materiałów i waży zaledwie 283 g, a po złożeniu bez problemu zmieści się do plecaka lub torby. Koszt zakupu rzeczonej stacji dokującej to 399 zł.

Stacja mieszcząca się w plecaku
Źródło: UGREEN

Adapter USB UGREEN 9-in-1, czyli 9 dodatkowych złączy i portów w kieszeni

Do oferty UGREEN trafił także adapter 9-in-1 USB C Hub. To przenośne i wygodne akcesorium, które ma pomóc zwiększyć liczbę dostępnych portów komputera, smartfona czy tabletu. Wystarczy podłączyć adapter przewodem ze złączem USB Typu C do wybranego urządzenia, aby móc korzystać z trzech dodatkowych portów USB 3.0, portu USB-C, wejścia HDMI ze wsparciem dla rozdzielczości 4K, VGA oraz sieciowego RJ45.

UGREEN USB Hub - złącza
Źródło: UGREEN

Hub jest także wyposażony w czytnik kart pamięci SD i microSD. Urządzenie to umożliwia również szybkie ładowanie dzięki złączu USB Typu C Power Delivery 100 W. Adapter jest kompaktowy i łatwy w transporcie dzięki specjalnej wnęce, w której można umieścić przewód, gdy z niego nie korzystamy. Wymiary urządzenia zbliżone są do popularnych smartfonów. Producent wyznaczył cenę akcesorium na 369 zł.

UGREEN USB Hub - adapter z przewodem USB-C
Źródło: UGREEN

Źródło: informacja prasowa

Ustrzel grową okazję

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!