PS Plus na marzec 2022. W jakie gry zagramy w tym miesiącu?

21 lutego 2022,
13:50
Franciszek Ciechowski

Gracze oczekujący nowych gier w ofercie PS Plus na marzec 2022 mogą już zacierać ręce. W nadchodzącym miesiącu zadebiutuje bowiem kilka produkcji, które bez wątpienia powinny dostarczyć wielu godzin dobrej zabawy i wywołać uśmiech na twarzach nawet tych wymagających subskrybentów.

Elex 2 w PS Plus na marzec 2022

Marzec to jeden z lepszych miesięcy w roku dla subskrybentów usługi PS Plus. W poprzednich latach w ręce graczy Sony oddawało takie kultowe produkcje, jak wielokrotnie nagradzane Shadow of the Colossus, wyczekiwane przez fanów odświeżenia znanych hitów w postaci Final Fantasy VII Remake oraz Call of Duty: Modern Warfare Remastered, nie wspominając już o The Witness czy Remnant: From the Ashes, które zdobyły serca całych rzeszy miłośników elektronicznej rozgrywki.

Przedstawiciele japońskiego koncernu regularnie dzielą się oficjalnymi listami nowych gier włączanych do usługi w ostatnią środę miesiąca około godziny 17:30. Niestety w lutym abonenci mogli poczuć się nieco rozczarowani. W zeszłym miesiącu do oferty PS Plus trafiły bowiem umiarkowanie popularne produkcje: EA Sports UFC 4 (PlayStation 4), Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PlayStation 4) oraz Planet Coaster: Console Edition (PlayStation 5).

Gry w PS Plus na luty 2022
Gry udostępnione w usłudze PS Plus w lutym 2022. Źródło: Sony

PS Plus na marzec 2022. Jakie gry zadebiutują pierwszego dnia miesiąca?

Na szczęście historia pokazuje, że użytkownicy PS Plus w marcu 2022 mogą spodziewać się już naprawdę łakomych kąsków, szczególnie biorąc pod uwagę premiery nowych produkcji, które nastąpią właśnie 1 marca, czyli w dzień wprowadzenia kolejnej oferty w życie. Tego dnia zadebiutują bowiem następujące gry:

 • Shadow Warrior 3
 • Elex 2
 • Far: Changing Tides
 • Pathfinder: Wrath of the Righteous

Jeżeli pokusimy się więc o przypuszczenie, że Sony będzie planowało uraczyć nas którąś z gier już w dniu premiery, jak zresztą niejednokrotnie miało to miejsce w przeszłości, to istnieje bardzo duża szansa, że wybór producentów padnie na Elex 2 autorstwa niemieckiego studia Piranha Bytes. Pierwsza część tego cyklu gier action-RPG osadzonego w uniwersum science fiction zadebiutowała 17 października 2017 roku i spotkała się z całkiem dobrym przyjęciem recenzentów oraz samych graczy. W chwili obecnej w serwisie Metacritic agregującym oceny krytyków i użytkowników możemy zobaczyć następujące noty: 67/100 (Metascore) oraz 7/10 (User Score).

Jeśli więc przypuszczenia co do powyższego tytułu się potwierdzą, abonenci usługi PlayStation Plus w marcu 2022 dostaną naprawdę ciekawą propozycję na długie wieczory. Co więcej, taki zabieg mógłby skusić wielu graczy do zakupu pierwszej części gry.

Jakie inne gry mogą trafić w marcu do oferty PS Plus?

Wśród przypuszczeń użytkowników Reddita w dedykowanym wątku znalazło się jak zwykle bardzo wiele gier. Możemy wyłapać tam kilka rzeczywiście intrygujących pozycji. Komentujący, którym już wielokrotnie w przeszłości udawało się prawidłowo przewidzieć udostępniane w ramach PS Plus produkcje, najczęściej typują następujące tytuły:

 • Sackboy: A Big Adventure
 • The Forest
 • Biomutant
 • My Friend Peppa Pig (tak, serio)
 • Kingdom Come: Deliverance
 • Firewatch
 • Twelve Minutes

Ostateczny zestaw gier, które Sony udostępni subskrybentom PS Plusa w marcu 2022 roku, poznamy już w najbliższą środę, 23 lutego około godziny 17:30. Abonenci będą mogli rozpocząć zabawę niecały tydzień później, bo dokładnie pierwszego dnia miesiąca. Ogłoszenie nastąpi na oficjalnym blogu PlayStation.