PS Plus na marzec 2022. W jakie gry zagramy w tym miesiącu?

Gracze oczekujący nowych gier w ofercie PS Plus na marzec 2022 mogą już zacierać ręce. W nadchodzącym miesiącu zadebiutuje bowiem kilka produkcji, które bez wątpienia powinny dostarczyć wielu godzin dobrej zabawy i wywołać uśmiech na twarzach nawet tych wymagających subskrybentów.

21 lutego 2022

Marzec to jeden z lepszych miesięcy w roku dla subskrybentów usługi PS Plus. W poprzednich latach w ręce graczy Sony oddawało takie kultowe produkcje, jak wielokrotnie nagradzane Shadow of the Colossus, wyczekiwane przez fanów odświeżenia znanych hitów w postaci Final Fantasy VII Remake oraz Call of Duty: Modern Warfare Remastered, nie wspominając już o The Witness czy Remnant: From the Ashes, które zdobyły serca całych rzeszy miłośników elektronicznej rozgrywki.

Przedstawiciele japońskiego koncernu regularnie dzielą się oficjalnymi listami nowych gier włączanych do usługi w ostatnią środę miesiąca około godziny 17:30. Niestety w lutym abonenci mogli poczuć się nieco rozczarowani. W zeszłym miesiącu do oferty PS Plus trafiły bowiem umiarkowanie popularne produkcje: EA Sports UFC 4 (PlayStation 4), Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep: A Wonderlands One-shot Adventure (PlayStation 4) oraz Planet Coaster: Console Edition (PlayStation 5).

Gry w PS Plus na luty 2022
Gry udostępnione w usłudze PS Plus w lutym 2022. Źródło: Sony

PS Plus na marzec 2022. Jakie gry zadebiutują pierwszego dnia miesiąca?

Na szczęście historia pokazuje, że użytkownicy PS Plus w marcu 2022 mogą spodziewać się już naprawdę łakomych kąsków, szczególnie biorąc pod uwagę premiery nowych produkcji, które nastąpią właśnie 1 marca, czyli w dzień wprowadzenia kolejnej oferty w życie. Tego dnia zadebiutują bowiem następujące gry:

 • Shadow Warrior 3
 • Elex 2
 • Far: Changing Tides
 • Pathfinder: Wrath of the Righteous

Jeżeli pokusimy się więc o przypuszczenie, że Sony będzie planowało uraczyć nas którąś z gier już w dniu premiery, jak zresztą niejednokrotnie miało to miejsce w przeszłości, to istnieje bardzo duża szansa, że wybór producentów padnie na Elex 2 autorstwa niemieckiego studia Piranha Bytes. Pierwsza część tego cyklu gier action-RPG osadzonego w uniwersum science fiction zadebiutowała 17 października 2017 roku i spotkała się z całkiem dobrym przyjęciem recenzentów oraz samych graczy. W chwili obecnej w serwisie Metacritic agregującym oceny krytyków i użytkowników możemy zobaczyć następujące noty: 67/100 (Metascore) oraz 7/10 (User Score).

Jeśli więc przypuszczenia co do powyższego tytułu się potwierdzą, abonenci usługi PlayStation Plus w marcu 2022 dostaną naprawdę ciekawą propozycję na długie wieczory. Co więcej, taki zabieg mógłby skusić wielu graczy do zakupu pierwszej części gry.

Jakie inne gry mogą trafić w marcu do oferty PS Plus?

Wśród przypuszczeń użytkowników Reddita w dedykowanym wątku znalazło się jak zwykle bardzo wiele gier. Możemy wyłapać tam kilka rzeczywiście intrygujących pozycji. Komentujący, którym już wielokrotnie w przeszłości udawało się prawidłowo przewidzieć udostępniane w ramach PS Plus produkcje, najczęściej typują następujące tytuły:

 • Sackboy: A Big Adventure
 • The Forest
 • Biomutant
 • My Friend Peppa Pig (tak, serio)
 • Kingdom Come: Deliverance
 • Firewatch
 • Twelve Minutes

Ostateczny zestaw gier, które Sony udostępni subskrybentom PS Plusa w marcu 2022 roku, poznamy już w najbliższą środę, 23 lutego około godziny 17:30. Abonenci będą mogli rozpocząć zabawę niecały tydzień później, bo dokładnie pierwszego dnia miesiąca. Ogłoszenie nastąpi na oficjalnym blogu PlayStation.

GAMESGURU

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!