Sons of the Forest pokazuje tryb multiplayer na nowym zwiastunie

20 lutego 2023,
21:04
Dorota Żak
Tryb multiplayer w Sonf of the Forest

Mimo kilku opóźnień po drodze już niedługo w sprzedaży pojawi się Sons of the Forest. Sequel popularnej gry z 2014 roku trafi 23 lutego do wczesnego dostępu, co ma zapobiec kolejnym przesunięciom daty premiery. Pozwoli to również twórcom na bieżąco poprawiać elementy, korzystając z informacji zwrotnych od graczy.

Tryb multiplayer w Sons of the Forest

Jak wiemy już z poprzednich ogłoszeń, Sons of the Forrest będzie survival horrorem, w którym zmierzymy się z mutantami, zbudujemy własną bazę i, przede wszystkim, spróbujemy przetrwać. Możemy to zrobić w pojedynkę – choć z pomocą towarzyszy, którymi pokieruje sztuczna inteligencja – lub wspólnie z przyjaciółmi w trybie multiplayer, tak jak w poprzedniej części.

Ta druga opcja doczekała się dzisiaj osobnego zwiastuna pokazującego krótkie fragmenty gameplayu. Widzimy na nim, że granie ze znajomymi pozwoli na kooperację w budowaniu schronienia czy obrony przed wrogami. Dzięki temu rozwój bazy stanie się łatwiejszy i na dalszych etapach dodamy do niej ulepszenia w formie pułapek oraz ogrodzeń. Przyda się to w walce z falami mutantów. Nie zabraknie również zwiedzania tajemniczych jaskiń i odkrywania sekretów miejsca, w jakim się znaleźliśmy.