fbpx

Solasta: Crown of the Magister dostanie edytor lochów

Myśląc o Dungeons & Dragons oraz grach komputerów patrzymy w kierunku Baldur’s Gate 3. Nie jest to jednak jedyny tytuł oparty na zasadach tego systemu RPG, na który warto zwrócić uwagę.

Na skróty
  • Solasta: Crown of the Magister dostanie edytor lochów.
  • Pozwoli on na tworzenie scenariuszy niczym w trakcie żywej sesji RPG.
  • Narzędzie zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Portal wccftech.com miał sposobność porozmawiać z trzema twórcami ze studia Tactical Adventures: założycielem Mathieu Girardem, liderem społeczności Emile Zhangiem oraz managerem społeczności Pierrem Worgague. Podzielili się oni informacjami na temat nadchodzącego narzędzia do tworzenia lochów, które pojawi się pod koniec miesiąca w tytule.

Solasta – czyli w zasadzie co?

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o tej grze, to spieszę z wyjaśnieniem. Jest to klasyczny taktyczny RPG z izometrycznym rzutem oparty o system D&D SRD 5.1, w którym pokierujemy czwórką stworzonych przez nas postaci. Debiutancki projekt studia Tactical Adventures został zapowiedziany znienacka w czerwcu 2019 roku przy pomocy zabawnego animowanego zwiastuna. W samym wideo wyraźnie podkreślono, jak istotnym czynnikiem będzie właściwa współpraca bohaterów.

Magister, ale budownictwa

Od 20 października Solasta: Crown of the Magister jest dostępne w ramach wczesnego dostępu na Steamie i oferuje kampanię dla pojedynczego gracza (podobnie jak Baldur’s Gate 3). Pod koniec miesiąca do gry trafi narzędzie, które w szczególności przypadnie do gustu mistrzom podziemi. Pozwoli ono kreować swoje własne „wymarzone” lochy. Jak mówią sami twórcy, coś takiego można tworzyć z poziomu Unity, na którym jest napisana gra, ale nie każdy ma odpowiednie umiejętności do jego obsługi. Potrzebne było zatem rozwiązanie intuicyjne jak klocki LEGO, które są jedną z inspiracji. Kolejnym wzorem do naśladowania okazuje się kolorowe LittleBigPlanet oraz jego rewelacyjny edytor poziomów, który przyniósł społeczności setki, jeśli nie tysiące dodatkowej zabawy. Twórcy liczą na podobny sukces w swoim tytule.

W przeciwieństwie do samej gry narzędzie na chwilę obecną umożliwi tworzenie lochów z tylko jednym poziomem/piętrem, choć twórcy nie wykluczają, że w przyszłości również w edytorze pojawi się więcej wertykalności, która jest szalenie istotny elementem podstawowej rozgrywki. Również statystyki potworów póki co pozostaną stałe, gdyż edytor opiera się o gotowe elementy z bazowej wersji. Jak jednak mówią twórcy, na wszystko przyjdzie pora.

W Solasta: Crown of the Magister możecie grać już dziś w ramach Early Accessu, a twórcy obiecują, że pełna wersja tytułu ukaże się jeszcze w 2021 roku. Warto się zainteresować, gdyż tytuł stawia na doświadczenie bliskie żywym sesjom, a nie trzeba przy tym martwić się zebraniem drużyny, bo tworzymy ją sami.