Cooler Master SK620 – nowa klawiatura mechaniczna 60% z niskim profilem

Cooler Master SK620 to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna, o wielkości 60% w stosunku do standardowej. Udoskonalona na podstawie feedbacku społeczności ma sprawdzić się jako sprzęt do gier i pracy. Producent obiecuje, że jest wytrzymała i wydajna, wzorowo współpracuje z macOS i Windows i nie wymaga oprogramowania, by wykorzystać jej możliwości.

17 maja 2021
Na skróty
  • Cooler Master SK620 to konstrukcje oparte o autorskie, niskoprofilowe mechaniczne przełączniki tajwańskiego producenta w trzech wersjach: Red, Blue oraz Brown.
  • Klawiatura została zaprezentowana w dwóch wariantach kolorystycznych: Space Gray oraz Silver White.
  • Sugerowana cena detaliczna producenta ustalona dla omawianych urządzeń oscyluje w granicach ok. 400 zł.

Klawiatura mechaniczna Cooler Master SK620 to urządzenie, które ma łączyć klasykę z nowoczesną formą. Obudowa z pokrywą ze szczotkowanego aluminium ma wielkość 60% typowej klawiatury. W jej wnętrzu kryją się niskoprofilowe przełączniki mechaniczne z poprawionymi względem poprzedniej wersji, bardziej ergonomicznymi kapslami. Użytkownicy mają do wyboru switche czerwone, niebieskie i brązowe. Zatem zarówno miłośnicy charakterystyki liniowej, jak i wyraźnego feedbacku powinni znaleźć coś dla siebie.

Klawiatura Cooler Master SK620
Źródło: Cooler Master

Każdy przycisk w klawiaturze Cooler Master SK620 posiada niezależne podświetlenie, dzięki czemu konsumenci będą mogli operować ogromną liczbą możliwości personalizacji. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety ponad 16 mln kolorów i szeregu efektów świetlnych przygotowanych przez producenta. Co istotne, do zmiany ustawień iluminacji czy nawet nagrywania makr nie jest potrzebne oprogramowanie. Aktualizacje da się przeprowadzić „w locie” za pomocą kombinacji przycisków, które zostały odpowiednio oznaczone.

Klawisze niskoprofilowe w SK620
Źródło: Cooler Master

Klawiatura Cooler Master SK620 dołącza do oferty tajwańskiego producenta

Jeśli jednak ktoś woli skorzystać z oprogramowania, ono także jest dostępne. Aplikacja MasterPlus+ pozwala na konfigurację podświetlenia, zmianę mapowania przycisków, tworzenie i edycję makr oraz zapisywanie całych zestawów w postaci profili. Sama klawiatura Cooler Master SK620 jest napędzana przez 32-bitowy procesor ARM i obsługuje pełny N-Key rollover. Zatem niezależnie od tego, ile przycisków na raz zostanie wciśniętych, urządzenie powinno prawidłowo rozpoznać każdy z nich i wyzwolić adekwatne akcje.

Prawy górny róg urządzenia z klawiszem backspace
Źródło: Cooler Master

Cooler Master SK620 komunikuje się z komputerem drogą przewodową. Kabel USB o długości 1,8 m jest zabezpieczony tekstylnym oplotem. Dodatkowo jest on odłączany, co może ułatwić przenoszenie i np. czyszczenie urządzenia. Producent przygotował dwa warianty kolorystyczne urządzenia: czarny i biały.

Cena klawiatury Cooler Master SK620 powinna oscylować w okolicach 400 zł.

Źródło: informacja prasowa

Model: SK620

Typ: mechaniczna

Przełączniki: niskoprofilowe czerwone, niebieskie lub brązowe

Podświetlenie: pełne RGB, niezależne dla każdego przycisku

Anti-ghosting: pełny N-Key rollover

Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz

Łączność: przewód USB-C do USB-A o długości 1,8 m, w oplocie

Dostępne kolory: czarny i biały

Wymiary: 293 × 103 × 30,28 mm

Waga: 377 gramów

Obsługiwane systemy operacyjne: macOS i Windows od wersji 8 wzwyż

Oprogramowanie: MasterPlus+ (tylko Windows)

Igor Kaźmierczak

Redaktor naczelny tego skupiska wariatów, który nałogowo pracuje nad poprawą jego ładu. Spełniony muzyk, niespełniony skryba, czasem coś pobazgra na podwędzonym ukradkiem płótnie. Przesiaduje nocami, choć w sytuacjach oficjalnych zarzeka się, że tego nie lubi. Człowiek ze zdiagnozowaną dolegliwością zwaną chronicznym brakiem czasu.
UWaga! Gorące informacje!