fbpx

Starbreeze pracuje nad grą na licencji Dungeons & Dragons. Project Baxter będzie multiplayerem

4 grudnia 2023,
18:30
Dorota Żak
Grafika z Project Baxter

Popularność Dungeons & Dragons nie maleje mimo upływu lat. Po markę planuje teraz sięgnąć studio Starbreeze, znane przede wszystkim z serii Payday. Na jego stronie pojawiło się ogłoszenie o nowym projekcie i garść szczegółów na temat nowo powstającej gry.

Pierwsze informacje na temat Project Baxter

Póki co nie zdradzono oczywiście zbyt wiele. Przygodowa produkcja pełna akcji nosi na razie tytuł Project Baxter, a jej stworzeniem i wydaniem zajmie się właśnie Starbreeze. Akcja gry zostanie osadzona w świecie Dungeons & Dragons. Premiery możemy spodziewać się wstępnie w 2026 roku, choć na razie nie ma mowy o dokładniejszej dacie. Planowo tytuł trafi na ważniejsze platformy (jak możemy zakładać, na PC, PlayStation i Xboxa) i zaoferuje opcję cross-playu. Całość powstaje na silniku Unreal Engine 5.

Co jeszcze wiemy? Project Baxter będzie czerpał z elementów charakterystycznych dla innych produkcji studia. W swoje ręce dostaniemy kooperacyjny mutiplayer, który raczej stanie się grą-usługą i spróbuje utworzyć wokół siebie zaangażowaną społeczność. Tobias Sjögren, CEO Starbreeze, uznaje, że Dungeons & Dragons to świetny wybór na kolejną produkcję studia, choćby ze względu na dowolność rozgrywki, jaką oba oferują, oraz na planowaną w grze dużą regrywalność. Z kolei Eugene Evans reprezentujący Wizards of Coast i Hasbro, które posiadają prawa do tej popularnej marki fantasy, cieszy się, że przyciąga ona tylu różnych partnerów.