Solaris Offworld Combat – dynamiczna gra dostępna od dzisiaj na PS VR

Na pewno każdy gracz byłby w stanie wymienić co najmniej kilka tytułów typu „zdobądź punkt kontrolny”, ale gdyby miał uwzględnić tylko produkcje przeznaczone na VR, lista mocno by się zawęziła. Nie znaczy to jednak, że gry tego typu nie istnieją i Solaris Offworld Combat jest na tego dobrym przykładem.

18 maja 2021
Na skróty
  • Solaris Offworld Combat to wieloosobowa gra przeznaczona na VR, która od dzisiaj jest dostępna dla użytkowników PlayStation.
  • Walczymy w niej o zdobycie i utrzymanie punktu kontrolnego.
  • Do dyspozycji mamy cały arsenał broni, kilka map oraz możliwości zmiany wyglądu naszej postaci.

Solaris Offworld Combat to futurystyczna strzelanka od First Contact Entertainment, która przewidziana została na tryb multiplayer. Choć przede wszystkim jest nastawiona na dynamiczną i szybką rozgrywkę, towarzyszy jej pewna fabuła. Oto wcielamy się w Athlona, członka e-sportowej drużyny działającej w niedalekiej przyszłości. Naszym celem jest zdobycie sławy, a osiągniemy to, zmagając się na arenach nazywanych Virtual Holofields.

Solaris Offworld Combat – podstawowe założenia gry

Aby zdobyć tytuł czempiona, będziemy musieli zebrać wystarczająco dużą liczbę punktów. Te nabijane są za zajęcie i utrzymanie punktu kontrolnego. Niby nic odkrywczego, bo w wielu multiplayerach znajdziemy taki tryb gry, ale w Solaris Offworld Combat pojawi się dodatkowe utrudnienie. Punkt kontrolny jest ruchomy, więc nie wystarczy na nim stanąć i go bronić – musimy przemieszczać się wraz z nim. I tak przez całą trwającą pięć minut rundę.

Na arenie nie będziemy oczywiście sami. Przeciwna drużyna, składająca się z czterech graczy, tak jak nasza, także będzie próbowała przejąć punkt, więc przyda nam się porządna broń, aby sobie z nią poradzić. Na początek dysponujemy zwykłym pistoletem, ale na mapie można znaleźć także strzelby czy granatniki pozwalające na zadawanie przeciwnikom większej ilości obrażeń.

Właściwie jak w każdej grze, tak i w tej im więcej gramy, tym lepsza i silniejsza staje się nasza postać. Wraz z zyskiwaniem kolejnych poziomów możemy odpowiednio dostosować wygląd Athlona i wysłać go do walki na jednej z siedmiu dostępnych map.

Jeśli jesteście zainteresowani takim trybem rozgrywki, gra wylądowała dzisiaj w PlayStation Store, gdzie możemy nabyć ją w cenie 24,00 dolarów. Aby zagrać, niezbędny będzie sprzęt do VR. Gra kompatybilna jest z PlayStation Aim Controller oraz DualShock 4. Alternatywnie tytuł znajdziemy w sklepie Oculusa w tej samej cenie.

Ustrzel grową okazję

Dorota Żak

Na liście jej ulubionych zajęć znajdzie się nałogowe oglądanie filmów, a później opowiadanie o nich każdemu, kto ma ochotę słuchać. W wolnym czasie siedzi gdzieś z kubkiem dobrej herbaty albo kawy. Dalej smuci ją zakończenie trylogii Mass Effect, ale gdyby do końca życia miała grać tylko w jedną grę, pewnie padłoby na Fallout: New Vegas.
UWaga! Gorące informacje!