Snufkin: Melody of Moominvalley – zapowiedziano grę w świecie Muminków

10 marca 2022,
22:06
Dorota Żak

Każdej jesieni Włóczykij składał swój namiot, pakował plecak i szykował się do drogi, aby na wiosnę znowu powrócić do ukochanej Doliny Muminków. Właśnie o takim powrocie zdaje się opowiadać nowo zapowiedziana gra studia Hyper Games, nazwana Snufkin: Melody of Moominvalley.

Lokacja z gry Snufkin: Melody of Moominvalley
Na skróty
  • Głównym bohaterem Snufkin: Melody of Moominvalley będzie Włóczykij.
  • W grze skupimy się na uprzykrzaniu życia strażnikom parku.
  • W produkcji znajdą się zagadki, eksploracja świata oraz elementy skradania.
  • Premierę zaplanowano na 2023 rok.

Świat i postacie stworzone przez Tove Jansson na dobre zadomowiły się już w naszej kulturze. Muminka i jego przyjaciół spotkamy nie tylko w książkach, komiksach i serialach animowanych, ale również na kubkach, torbach i innych gadżetach. Zdarza im się także trafiać do gier wideo.

Snufkin: Melody of Moominvalley, czyli Włóczykij kontra zorganizowane ogrodnictwo

Choć cała nazwa Doliny bierze się od postaci Muminka, mały troll nie potrafiłby obyć się bez swojego najlepszego przyjaciela, Włóczykija. I właśnie ten bohater wysuwa się na pierwszy plan w produkcji Hyper Games. Jako wieczny podróżnik będziemy musieli przywrócić równowagę w Dolinie Muminków, spotykając przy tym liczne postacie z twórczości Tove Jansson. Wydaje się, że Snufkin: Melody of Moominvalley czerpie wiele inspiracji z Lata Muminków, gdzie Włóczykij spędzał wiele czasu na usuwaniu z parku tabliczek zakazujących deptania trawy i denerwowaniu Strażnika Parku (a przy okazji „zasiał” w rzeczonym parku Hatifnatów i czasowo adoptował gromadkę dzieci).

Kolorowa skradanka z harmonijką w kieszeni

Zresztą to właśnie uprzykrzanie życia strażnikom parku będzie jednym z naszych zadań w nadchodzącej grze. W Snufkin: Melody of Moominvalley znajdziemy związane z tym liczne zagadki, w tym muzyczne – w końcu nie może ich zabraknąć, kiedy główny bohater gra na harmonijce. Do tego dochodzą elementy skradania, eksploracja okolicy oraz zadania, które otrzymamy od postaci zaludniających świat Mumików. Całość ma zapewnić rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie trzeba chyba wspominać, że Snufkin… utrzymany będzie w wizualnym stylu zbliżonym bliźniaczo do oryginalnych rysunków Tove Jansson.

Gra trafi na PC oraz konsole – choć nie podano jeszcze, na jakie – w 2023 roku. Już teraz można dodać ją do listy życzeń na Steamie.